10 грудня – Міжнародний День прав людини

Протидія корупції Без коментарiв

      День прав людини – міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН. На  вшанування річниці ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини проголошено права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права.

     Глобинським осередком Всеукраїнського Комітету оборони прав людини зареєструвано численні факти порушень конституційних прав громадян. Захист прав і свобод людини є найвищою цінністю демократичної правової держави, зобов’язаного не лише створювати умови для життя, але й гарантувати їх безпеку, підпорядкував цій меті діяльність законодавчої, виконавчої та судової гілки влади. Не підміняючи собою ні прокуратуру, ні суд громадська організація протидіє свавіллю влади, при цьому не дублюючи, а доповнюючи існуючі правові механізми захисту прав людини.

      Метою діяльності громадської організації : захист конституційних прав громадян в Глобинському районі Полтавської області Наша місія: збирати, вивчати та уза гальнювати інформацію щодо порушень прав людини та сприяти їх усуненню.

      Рік тому ми започаткували Курс правового самозахисту «Захисти себе сам». На контролі Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності;   захист   населення від наслідків Чорнобильської катастрофи; екологічна  ситуація в Глобинському районі; соціальний захист дітей війни.

      Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. Сьогодні серед основних заходів, присвячених цьому дню, можна назвати засідання круглих столів, міжнародні конференції з питань дотримання прав людини, покази телевізійних програм відповідної тематики.

       Глобинський осередок Всеукраїнського Комітету оборони прав людини вже 12 років надає громадянам району консультації:

         дотримання прав дитини.

         Право на життя.

         Право на соціальний захист «Діти війни».

         Право власності на житло та землю.

         Право на справедливий судовий процес.

         Виконання рішень суду. 

       Для досягнення в Україні демократичних стандартів за європейськими та світовими вимірами необхідно провести конституційне оновлення, здійснити системну реорганізацію судової влади, реформувати правоохоронні органи, кримінально-виконавчу службу, подолати корупцію та бідність.

      Світове  співтовариство визнало права і свободи особи фундаментальними цінностями, задекларувавши такі принципи, як: рівність усіх людей від народження, право на життя, свободу та особисту недоторканість, право на громадянство та вільний вибір помешкання, право на володіння майном та працю, право на судовий захист тощо.

        Проте стверджувати, що діють вони щодо кожного громадянина України – неможна, оскільки вибірковість законодавства можна простежити на кримінальних справах, порушених проти українських опозиційних політиків. На прикладі лише одного громадянина незалежної держави можна ставити під сумнів дотримання прав людини в Україні. Таких прикладів можна навести тисячі…

       8 грудня в Києві на честь Міжнародного дня прав людини <<Скажи рішуче “НІ” законодавчому насиллюнад правами людини!>> Близько 100 активісток та активістів вийшли в центр міста з нагоди Міжнародного дня прав людини, щоб нагадати депутатам, що в Україні є громадянське суспільство, яке готове відстоювати права людини.

       Але як стало відомо за свободу слова в центрi столицi б’ють, 6 учасників було затримано, кілька осіб побито. Серед затриманих – член правління ГО Інститут <<Республіка>> Володимир Чемерис, активіст <<Прямої дії>> Андрій Мовчан, активіст ГО <<Інсайт>> Тимур Лисенко, активіст Богдан Карпусь та ще двоє учасників з Харкова та Дніпропетровська. Міліція також затримала кількох праворадикальних провокаторів, які напали на учасників акції.

      Законопроект  № 8711 порушує конституційний принцип, яким забороняється прийняття законів та підзаконних актів, що звужують зміст, або зменшують обсяг прав, гарантований Конституцією України (ст. 22). та ст. 14 Європейської конвенції про захист прав людини

      Закінчилась виборча компанія і простий люд знову залишився один на один з своїми проблемами. Ми постійно тримаємо на контролі питання щодо виконання рішень суду по соціальним виплатам «Діти війни». Сьогодні вже необхідно готуватись до боротьби з владними структурами по виконанню чинного законодавства. 5 червня 2012 року, Верховна Рада удосконалила систему надання державою гарантій щодо виконання судових рішень. Відповідно  законопроекту № 9127 Закон набуває чинності з 1 січня 2013 року.

      Існуюча система виконання судових рішень є малоефективною. Фактично відсутня система контролю за діяльністю державної виконавчої служби. Європейський суд з прав людини в рішеннях проти України найчастіше констатує порушення права на справедливий суд саме внаслідок невиконання рішень національних судів у розумні строки.

      З вересня 2011 року призупинили виконання рішень судів по соціальним виплатам «Діти війни». А в листопаді 2012 року колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду розглядають апеляційні скарги Пенсійного фонду України в Глобинському районі та скасовують постанови Глобинського районного суду в частині задоволення позову дітей війни.

      Тому слід   пам’ятати, що існує однозначна позиція Європейського суду з прав з людини, відповідно до якої спроби законодавчого втручання у виконання рішень суду розглядаються як порушення статті 6 Європейської конвенції з прав людини щодо належного виконання судових рішень. Утім, на мою думку, в основі саме цього закону лежить більше врегулювання виконання судових рішень. Можливо, з огляду на економічну неможливість виконати в повному обсязі всі рішення щодо соціальних виплат, законодавець передбачить певну розстрочку цих виплат або запропонує якісь альтернативні варіанти виконання взятих раніше зобов’язань.

       Настав час, коли від дій кожного з нас залежить, настане або ні для нас завтра, будувати якісь плани. Сьогодні  ми звертаємо увагу на дії та бездіяльність бездушного і безсовісного ЧИНОВНИКА.

            Девіз громадської організації: «Від декларацій до конкретних дій…»

 

                                                                                                                                Микола Зароза,

                                                                            голова Глобинського осередку Всеукраїнського 

                                                                                               Комітету оборони прав людини

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події