Звіт про перевірку військового ліцею

Звіт про перевірку військового ліцею

clip_image002

39600, Полтавська обл., місто Кременчук, вул.Шевченка 51-2. Телефон: 097-133-96-60Ідентифікаційний код юридичної особи : 37469023 www.zakon-poltava.pl.ua

№ 149 від 22.03.2014 року Голові Кременчуцького осередку Всеукраїнського об’єднання ГО “Майдан» Пилипенко В.І,

Раді ГО «Майдан»

ЗВІТ

 

Про результати громадського контролю в рамках ознайомчого візиту в Кременчуцький ліцей з посиленою військово фізичною підготовкою, який відбувся 19.03.2014 року.

 

Шановний Володимире Івановичу, шановні члени ради Майдан ГО Майдан і всі небайдужі до долі неповнолітніх дітей люди!

Ваше доручення виконано. Полтавська обласна громадська організація «Право на Захист», водночас член ради Кременчуцького осередку всеукраїнського ГО «Майдан» , здійснила громадський контроль, в рамках ознайомчого візиту в Кременчуцький ліцей з посиленою військово фізичною підготовкою.

Дослідження і з’ясування ситуації в ліцеї в зв’язку з публікацією в інтернет виданні «Полтавщина» 04.03.2014 року, під заголовком: «Напівголий командир роти Кременчуцького ліцею викликав на двобій першокурсника»

Ссилка на публікацію : http://www.poltava.pl.ua/news/26912/

19.03.2014 року комісія громадськості в складі:

голова правління ПОГО «Право на Захит», член ради Кременчуцького осередку Всеукраїнського ГО «Майдан» Дашко Н.Б.

заступник голови правління ПОГО «Право на Захист» Беркеля А.К.

член ПОГО «Право на Захист», член Кременчуцького осередку всеукраїнського об’єднання ГО “Майдан» Попівняк Л.І. , прибула до ліцею.

 

Ознайомчий візит громадськості відбувся на підставі Законів України, Статуту Організації ПОГО «Право на Захист», Статуту Кременчуцького осередку Всеукраїнського ГО «Майдан» та СТАТУТу Кременчуцького ліцею з посиленою військово фізичною підготовкою.

 

 

Витяг з Статуту ліцею:

Розділ 11. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

11.1. Учасники навчально-виховного процесу у ліцеї є:

– ліцеїсти;

– адміністрація ліцею;

– педагогічні працівники;

– офіцери рот;

– інженерно-технічний, допоміжний персонал, інші працівники ліцею;

– батьки або особи, які їх замінюють;

– представники громадськості.

 

11.24. У навчально-виховному процесі ліцею мають право брати участь представники підприємств, установ і організацій в межах, визначених чинним законодавством України і Статутом ліцею.

 

11.26. Представники громадськості зобов’язані:

– дотримуватись етики поведінки та моралі;

– захищати ліцеїстів від будь-яких форм фізичного та психологічного насильства, пропагувати здоровий спосіб життя.

Завдання :

 

1. Встановити чи відповідають дійсності оприлюднені в ЗМІ : на сайті інтернет видання «Полтавщина» ( стаття), по телеканалу Візит (передачі), через публічні скарги п’ятьох вихователів ліцею, та бувшого начальника ліцею Полякова В.Ю.

2. Перевірити побутові умови , умови цілодобового перебування ліцеїстів в навчальному закладі, умови для навчання та відпочинку неповнолітніх ліцеїстів.

3. Перевірити якість харчування ліцеїстів, відповідність меню.

4. Опитати ліцеїстів , працівників ліцею чи мають вони скарги на негідну поведінку керівника ліцею Марченко В.В., чи не порушуються їх права , чи не застосовуються відносно них елементи морального та психологічного тиску.

5. Перевірити музей ліцею. Встановити наявність експонатів.

6. Перевірити патріотично виховну роботу закладу.

7. Перевірити чи проводяться в ліцеї виховні заходи, як проводять ліцеїсти навчальну практику, дозвілля, свята.

8. 19.03.2014 року в період з 12.30 по 15.30 , ми вищевказані представники громадськості прибули до Кременчуцького ліцею з посиленою військово фізичною підготовкою за адресою: вулиця Ватутіна 54/20 м.Кременчук.

 

Внутрішній режим: На прохідній ліцею чергував працівник охоронної структури ТОВ «Корріда» ЛТД.

Встановлено: неповнолітні ліцеїсти не виконують роботу сторожів, не чергують на КПП цілодобово , як це протиправно відбувалось при екс. нач. Полякові В.Ю. про що свідчить відповідь обласної прокуратури за заявою членів організації «Право на Захист»

Ссилку надаємо: http://zakon-poltava.pl.ua/?page_id=138

 

Оприлюднені звинувачення про заклад в якому навчаються неповнолітні діти стурбували мешканців міста , ГО «Майдан», членів ГО «Право на Захист», такий резонанс не міг залишити нікого байдужими.

Ознайомчий візит ми розпочали з встановлення відповідності фактів викладених та оприлюднених в ЗМІ , через скарги вихователів ліцею та бувшого начальника ліцею Полякова В.Ю., про: негідну поведінку начальника ліцею Марченко В.В. ,

погане харчування ліцеїстів , відсутність освіти у нач. ліцею Марченка, належності Марченка В.В. до партії регіонів, інше.

Комісія перевіряла: чи відповідають дійсності факти, викладені в публікації інтернет видання « Полтавщина» від 04.03.2014 року ,під заголовком: «Напівголий командир роти Кременчуцького ліцею викликав на двобій першокурсника», чи відповідають дійсності факти викладені вихователями ліцею в ефірі телеканалу Візит, з передач якого протягом неділі вихователі ліцею та екс.начальник Поляков В.Ю., розповідали про негативні події в ліцеї .

 

В результаті громадського контролю встановлено слідуюче:

Скаржниками,крім бувшого нач. ліцею Полякова , дійсно являються працюючі вихователі ліцею : Зіборов Геннадій Михайлович, Зіборов Максим Генадійович, Березін Максим Юрійович, Малюк Андрій Анатолійович, які були прийняті на роботу бувшим нач.ліцею Поляковим В.Ю. на посади вихователів.

Встановлено: вказані особи ( крім Малюка) працювали в міліції, мають міліцейську освіту, не являються офіцерами збройних сил, не мають педагогічної освіти, не відповідають займаним посадам.

Лукіянчук Анатолій Анатолійович – був прийнятий на роботу Марченко В.В. в зв’язку з безвихідністю. Кадри для роботи в ліцеї після слави яку набув ліцей під час керівництва Поляковим було знайти важко.

Факти які були оприлюднені в ЗМІ та в ефірі телеканалу «Візит» нач. ліцею Марченко В.В. заперечив аргументовано.

Зі слів Марченко підгрунтям для цієї ганебної ситуації стали відповідні обставини, а саме:

 

Після звільнення Полякова В.Ю., новий нач. ліцею Марченко В.В. провів велику роботу по виконанню приписів перевіряючих інстанцій, в яких було вказано низку правопорушень з боку Полякова В.Ю., одним з яких було те що вищевказані вихователі( нині скаржники) були прийняті Поляковим на посади вихователів незаконно.

Фах і професія скаржників -міліціонери , належної педагогічної освіти в них не було і не має.

Марченко провів розмову з нинішніми скаржникамиЗіборовим Г.М., Зіборовим М.Г. , Березіним М.Ю., Лукіянчуком.

Під час розмови останні визнали відсутність освіти , запевнили що будуть наполегливо опановувати досвід роботи з неповнолітніми дітьми , а влітку 2013 року гарантували вступ на навчання до вищих учбових педагогічних закладів.

В вересні 2013 року нач. ліцею Марченко виявив що вказані вихователі не вступили до вищих педагогічних учбових закладів.

Відповідно, Марченко В.В. провів з ними бесіду про те що вони не мають права займати свої посади без освіти, запропонував їм шукати нову роботу.

Вихователі Зіборов , Зіборов, Березін, Лукіянчук, зухвало відповіли, що вони не збираються навчатись, доки не отримають високих посад. Після чого вказані вихователі повели себе не гідно, оприлюднили наклепи на заклад, який і до того мав проблеми з кадрами, через поляковщину.

Вказані особи після нижчевикладених подій , вчинили «революцію» в ліцеї , з метою відновлення на посаді звільненого 1.5 років тому нач. ліцею Полякова В.Ю., який їм пообіцяв роботу і зарплатню 3500 гривень.

 

Детально про кожного скаржника.

Витяг з Посадової інструкції:

 

1. Старший вихователь Березін М.Ю : не має вищої військової ,чи вищої педагогічної освіти , в армії не служив , що суперечить вимогам посадової інструкції , витяг з якої надаю:

-Згідно Посадової інструкції старшого вихователя (командира роти)

Наказ № 145 пункт 1.2 , на посаду старшого вихователя приймаються особи з числа офіцерів запасу, у виняткових випадках – особи з вищою педагогічною освітою, які пройшли службу у лавах Збройних Сил.

 

2. Вихователі Зібаров Г.М. , Зіборов М.Г. , Лукіянчук А.А., не мають вищої військової чи педагогічної освіти , та не служили в лавах збройних сил , що суперечить вимогам посадової інструкції , витяг з якої надаю:

 

-.Згідно до посадової інструкції Вихователя (командира взводу) Наказ № 145

Пункт 1.2. На посаду вихователя приймаються особи з числа офіцерів запасу, у виняткових випадках – особи з вищою або середньою педагогічною освітою, які пройшли службу у лавах Збройних Сил

3. Малюк А.А – посада вихователь ліцею., вів гурток Рукопашного бою.

Вихователь Малюк тренувальний процес не проводив, як належно.

Не тренував дітей, а фактично їх бив , шляхом спарингу на рівних з новичками ліцеїстами, замість попередніх тренувань. Ліцеїсти, батьки, працівники ліцею, особисто нач. ліцею Марченко В.В. своєчасно звернули увагу на жорстокість Малюка під час тренувань. Внаслідок чого нач. ліцею Марченко відсторонив Малюка від ведення гуртка Рукопашного бою на 2013 рік, Малюк не був тарифікований на ведення гуртка.

Малюк завжди був і є жорстоким в відношенні до ліцеїстів, а також являється особою з низьким рівнем інтелекту, заочне навчання в педінституті крім диплома цій особі не дало нічого.

Для того щоб встановити рівень інтелекту Малюка достатньо з ним поспілкуватись. Минуле зайняття Малюка – черевичний майстер, йому личить більше ніж педагогіка.

Внаслідок відсторонення Малюка від ведення гуртка, останній зі слів керівника ліцею Марченко В.В. обурився і розпочав компанію помсти.

 

4. Зіборов Геннадій Михайлович, отримав догану за те що знаходився в спальному приміщенні, спав на ліжку ліцеїста в період з 9.30 до 11 ранку, про що свідчить пояснення самого Зіборова Г.М., відеозапис , та винесена йому догана в лютому 2014 року.

5. Негідна поведінка Березіна М.Ю заслуховувалась на профсоюзному комітеті , він отримав попередження.

Зі слів начальника ліцею Марченка В.В. після вжитих заходів стосовно вказаних вихователів, винесення догани та попередження, поведінка цих вихователів стала агресивна, вони стали умисне і систематично порушувати дисципліну, ігнорували законні вимоги керівника, не виконували обов’язки згідно посадових інструкції, порушували правила внутрішнього трудового розпорядку закладу.

Зі слів опитаних працівників та нач. ліцею Марченко В.В. скарги вихователів не відповідають викладеним звинуваченням.

Вихователі –скаржники заради власних амбіцій і помсти пішли на аморальний вчинок, оприлюднили на все місто і область надумані ними звинувачення.

«Мені в першу чергу соромно перед дітьми і батьками , перед Кременчужанами за надумані та оприлюднені наклепи дорослих чоловіків, вихователів а також екс. начальника ліцею, офіцера Полякова В.Ю., які негідним вчинком зганьбили в першу чергу себе.

Колектив ліцею, нач.Марченко впевнені що «горе –вихователі» після того як зрозуміли що повинні звільнятись, були скеровані своїм другом екс. нач. Поляковим В.Ю. на аморальні вчинки, неправдиві звинувачення.

Що стверджує той факт що екс. нач. Поляков сидів поряд з ними на передачах телеканалу , розповідав інтриги, вводив в оману громадськість, позиціонуючи себе «жертвою режиму»- повідомив Марченко.

 

 

 

Належність Марченко В.В. до партії регіонів.

 

Встановлено: нач. ліцею Марченко ніколи не був членом ніякої партії.

Життєва позиція начальника ліцею Марченко В.В. – позапартійний.

Зі слів Марченко В.В., педагоги, військові, медики – це люди які вчать і лікують всіх незалежно від партійності .

 

Освіта начальника ліцею Марченко В.В.

 

Начальник ліцею Марченко В.В добровільно показав диплом про вищу військову освіту, Посвідчення про підвищення кваліфікації при Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського, та довідку про те що в теперішній час навчається в педагогічному університеті в магістратурі на педагогічному факультеті, з правом на професію : керівник закладу освіти.

Встановлено що начальник ліцею Марченко влітку 2014 року отримає Диплом про другу , вищу педагогічну освіту, за фахом: керівник закладу освіти.

 

Встановлено що нач. ліцею Марченко протягом семи років працював в школі , викладав предмет « Захист Вітчизни» та фізичну культуру, отже має досвід виховання неповнолітніх та офіцерський стаж -22 роки, що прирівнюється до педагогічного стажу, оскільки офіцери працюють з особовим складом, з солдатами.

Робочий день начальника ліцею: Згідно Колективного Договору робочий час начальника ліцею триває 8-30 до 17..30 .

Встановлено що Марченко В,В. приходить на роботу раніше і закінчує роботу набагато пізніше, про що свідчили працівники ліцею майор Полях В.О., медсестра Ляш Л.В. , ліцеїсти.

Музей. Під час огляду приміщень ліцею ми виявили музей зброї та військової форми. Музей вражає великою кількістю експонатів яких значно більше ніж було раніше . Зі слів начальника ліцею Марченко В.В. серед експонатів музею є лише ті експонати які не встиг вивезти екс. нач. Поляков.

Марченко виявив що залишки колекції Музею , які не встиг вивезти Поляков В.Ю., не стояли при Полякові на бухгалтерському обліку. Нові експонати та ті що залишились після Полякова В.Ю., Марченко поставив на бухгалтерський облік.

Кожен експонат музею знаходиться на бухгалтерському обліку.

 

Фото експонатів музею , надаємо:

clip_image004

clip_image006

clip_image008

clip_image010

clip_image012

clip_image014

clip_image016

\

clip_image018

clip_image020

clip_image022

clip_image024

clip_image026

clip_image028

 

Їдальня ліцею , Харчування ліцеїстів:

Під час громадського контролю була взята проба обіду, меню якого складалось:

1. Суп полтавський з галушками.

2. Картопляне пюре риба тушкована з овочами , капуста квашена хліб

3. Компот з сухофруктів.

Обід відповідав меню, порції були великі, страви приготовані дуже смачно. Заниження норм та підміни продуктів по меню- не виявлено.

Покраска стін їдальні виконана працівниками ліцею власними силами, оформлене зі смаком в рожево голубих кольорах.

 

Фото їдальні додаються

clip_image058

clip_image060

Бесіди з працівниками ліцею:

Під час спілкування з працівниками столової ліцею, шеф кухарем Юрченко Л.В., кухарем Нагнибіда Ю. В., медсестрою Ляш Л.В., помічником начальника ліцею з господарської роботи майором Полях В.О., заступником з виховної роботи Станіченко О.Ф., Лещенко Т.С., начальником ліцею Марченко В.В. додатково встановлено що факти викладені в скарзі вихователів – безпідставні

.Зі слів працівників ліцеюскарги до всіх інстанцій та судів бувший нач. ліцею Поляков В.Ю. пише протягом півтора року з моменту його звільнення. Підбурені ним вихователі, працівники ліцею пішли на поводу Полякова В.Ю. з метою помститися нач. ліцею Марченко В.В., через винесені скаржникам справедливі догани та зауваження.

Опитані працівники ліцею вказали що скарги , на їх думку , були написані під диктовку бувшого начальника ліцею Полякова В.Ю., який мав бути звільнений з роботи за посадові, економічні правопорушення, але в 2012 році Полякова В.Ю. звільнили лише за порушення контракту, бо тоді його прикрили обласні начальники Мірошніченко, Удовиченко.

Поляков до цього часу судиться з метою повернутися на посаду і підбурює працівників ліцею писати скарги на Марченка В.В.

Зі слів опитуваних працівників ліцею, на таку пропозицію Полякова В.Ю. погодились лише найбільш агресивні та аморальні працівники ліцею, а організаторами «революції» стали Малюк А.А. , Березін М.Ю.

 

Спілкування з ліцеїстами:

 

Питання стосовно відношення ліцеїстів до вчинку вихователів, чи відповідають дійсності скарги їх вихователів , виходячи з норм педагогіки, моралі та етикету, неповнолітнім ліцеїстам не задавалось.

З метою відчути настрій ліцеїстів, почути їх думку про умови, про відношення до них, спілкувалась Н.Б. Дашко.

Н.Дашко привіталася до ліцеїстів словами : Слава Україні!

Ліцеїсти відповіли: Героям Слава!

 

В розмові з ліцеїстами було приємно відчувати свідомих громадян України, котрі небайдужі до революційних подій які відбулися в Україні, ліцеїсти свідомо відповідали на питання, відповідали що шанують пам’ять НЕБЕСНОЇ СОТНІ, засуджували агресію Путіна.

Н. Дашко пояснила ліцеїстам що розвал Української Армії, розпочався з першого президента України, і закінчився повним розвалом Армії -Януковичем, що було великою не тільки помилкою, а не виключно, умисними діями , в угоду ворогам держави.

Висловила думку що тільки тоді Україна стане сильною державою , коли влада викорінить кругову поруку та корупцію, коли керувати Україною будуть гідні люди, які зроблять все для того щоб Україна з сировинного придатку , стала сильною державою.

Сильна держава –це держава в якій панує Верховенство права, в якій права людини –захищені, в якій сильна Армія і Флот, та розвинена економіка, відповіли ліцеїсти.

Дашко Н.Б. висловила надію на те що великий Український Народ в якого пробудився ГЕН Гідності не допустить в державі беззаконня, і обере гідного Президента ,який буде вболівати за Україну, розбудовувати державу, Армію і Флот, буде турбуватись про підтримку Українських виробників.

Висловила надію що ліцеїсти матимуть змогу втілити їх мрії в реальність,в сильній і визнаній світом державі Україна.

Побажала ліцеїстам відчути реальні зміни на краще, сумлінно продовжувати навчання , щоб в майбутньому стати фаховими військовими, висловила надію що розвитку Армії в Україні буде приділятись велика увага.

Висловила думку і побажання: мрійте, вчіться, вірте! « поганий той солдат, який не мріє стати генералом».

З розмови з ліцеїстами відчутно що патріотичне виховання є приорітетним в ліцеї.

 

 

Стенд ліцею на патріотичну тематику. фото

 

clip_image062

clip_image065

 

Розмова проводилась з ліцеїстами: Богатирьов Костянтин, Лиходід Дмитро, Телешун Лілія, Пінчук Олександр, Курилович Олександр, Киба Антон, Таран Олександр, Крижанівська Яна, Мащенко Ганна, Зубков Сергій, Зеленський Денис, Довбиш Олександр, Юхно Микола які щойно повернулися з занять з педучилища.

Ліцеїсти розповіли що їм подобається навчатися в ліцеї.

Вказали що для них створені всі належні умови для навчання і відпочинку.

Ліцеїсти наголосили на тому що їх дуже смачно і різностравно годують , прописане меню, завжди відповідає дійсності.

Нач.ліцею до них відноситься справедливо.

Огляд приміщень ліцею:

Ізолятор: Площа близько 52 м2 В наявності 3 широких вікна, 8 ліжок, велика шафа , 2 умивальники, 4 душові кабіни, туалет.

Фото надається

clip_image067

clip_image069

clip_image071

clip_image073

clip_image075

 

Примітка: під час керування ліцеєм Поляковим ізолятор знаходився в кладовці, площею близько 5 м2, без вікон, вентиляції, стіни були пластикові,стояло одне одноповерхове ліжко, душ і туалет смерділи, бо не були виділені в окрему кімнату.

(акцент на ізолятор мав місце в висновках перевірок ліцею які тоді проводились, але Поляков на це не реагував роками)

Зі слів начальника ліцею Марченко В.В., він протягом півтора року робить все можливе щоб ліквідувати протиправні наслідки «спадшини» яку він отримав від Полякова.

За час керівництва ліцеєм Марченком В.В. було втілено:

1. Облаштування ізолятору в новій просторій кімнаті.

2. Створення футбольного поля засіяного травою.

(При Полякові на цьому місці були рівчаки)

3. Обладнання класів самопідготовки комп’ютерною технікою в кількості 17 одиниць та інтерактивною дошкою.

4. Проведення до ліцею інтернету.

5. Заміна старих матраців та подушок на нові.

6. Приведення документації ліцею , посадових інструкцій згідно чинного Законодавства.

7. На бухгалтерському обліку знаходяться всі експонати музею.

(При Полякові експонати музею не обліковувались)

8. Якісне харчування ліцеїстів.

(При Полякові діти голодували)

9. Організоване проведення патріотичного виховання.

10. В закладі відмічають свято іменинника.

(При Полякові святкування було категорично ЗАБОРОНЕНО)

11. Класи обладнані плазменними телевізорами.

 

Спальне приміщення 1-го курсу складаються: з 2-х кімнат, 38 ліжок, замінені матраци, і подушки на нові, мебльована шафами.

Фото (в цей день міняли постіль)

clip_image077

 

Фото нових матраців і подушок додається

clip_image079

Спальне приміщення 2-го курсу складається: з 2-х кімнат 32 ліжка, замінені подушки і матраци на нові. Шафи. Чисто. Охайно.

clip_image081

clip_image083

Нові матраци і подушки ( фото додається )

clip_image085

 

Клас самопідготовки 2-го курсу обладнаний: 12-ма комп’ютерами, на стіні інтерактивний комплекс з великим екраном, плазменний телевізор. Облаштований шафами в яких навчальні приладдя кожного ліцеїста зберігається в індивідуальному шкафчику.( цього раніше в ліцеї не було)

(Фото додається)

clip_image087

clip_image089

Клас самопідготовки 1 –го курсу: обладнаний плазменним телевізором, і 5-ма комп’ютерами( чого в ліцеї раніше не було).

(Фото додається)

clip_image091

 

clip_image093

 

Спортивна зала: знаходиться на 2-му поверсі, обладнана оновленим спортивним інвентарем.

(Фото додається)

clip_image095

clip_image097

На подвірї ліцею – обладнано футбольне поле. Встановлені футбольні металічні ворота , засіяна трава.

( при Полякові – на цьому місці були рівчаки).

 

Станом на 19.03.2014 року футбольне поле виглядає так:

(Фото додається)

clip_image099

clip_image101

Польові збори( навчальна практика)

у червні 2013 року проводилися Польові збори , навчальна практика, .

які проходили на базі військової частини, про що домовлявся Марченко В.В.

Фото з архіву ліцею, додаємо

clip_image103

clip_image105

clip_image107

clip_image109

clip_image111

clip_image113

clip_image115

clip_image117

clip_image119

clip_image121

70-річчя визволення Кременчука від фашистських загарбників.

Ліцеїсти приймають активну участь у міських та районних заходах, які відзначалися в місті. Один з яких, до 70-річчя визволення Кременчука від фашистських загарбників. Ліцеїсти приймали участь в параді, чим дуже пишаються. Мали можливість спілкуватися та тренуватися зі справжніми військовими.

На початку жовня 2013 року пройшла посвята першокурсників у ліцеїсти, про що в ліцеї є відео.

 

Захід «Брейн-ринг»

У жовтні 2013 року ліцеїсти відвідували конкурс, який проводився в одній із шкіл міста – «Брейн-ринг». В цьому конкурсі приймала участь ліцеїстка другого курсу Антоненко Юлія. Інші ліцеїсти були в якості вболівальників.

В жовтні 2013 року УМВС України в Полтавській області на базі Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради проводило захід до дня юриста «Брейн-ринг», в якому ліцеїсти зайняли почесне друге місце. Участь приймало три навчальних заклади (11 ліцей, 25 колегіум м. Кременчука та Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою). Ліцеїст першого курсу Ігор Бондаренко отримав приз глядацьких симпатій від начальника відділу криминальної міліціії у справах дітей УМВС України в Полтавській області Ахіджанян Жанни Суренівни. Серед присутніх була група підтримки «Кадети» з числа ліцеїстів І та ІІ курсу, які підбадьорювали учасників.

 

конкурс «Королева КрНУ»

Ліцеїсти відвідували у жовтні 2013 року конкурс «Королева КрНУ» протягом року відвідують міські концерти, КВНи.

(Фото з архіву ліцею надається )

Свято літніх та осінніх іменинників :

 

Переглядаючи архів фотографій ліцею, ми виявили що дні народження ліцеїстів в ліцеї святкуються.

(при Полякові святкування дня народження було категорично заборонено)

Наприкінці листопада 2013 року ліцеїсти святкували свято літніх та осінніх іменинників, іменинники отримали Грамоти та смачний святковий пиріг, яким пригощались всі без винятку ліцеїсти.

 

(Фото з архіву ліцею)

Урочисте вручення навчальної зброї

 

В перших числах грудня 2013 року першокурсникам урочисто вручили навчальну зброю.

До дня Збройних сил України ліцеїстам був оголошений наказ про заохочення, оголошені подяки, вручені грамоти, значки, присвоєні звання. Вручені листи подяки батьками.

(Фото з архіву ліцею)

 

Вручення листів подяки батькам

 

(фото з архіву ліцею)

Святкування дня Збройних сил України:

До дня збройних сил України в ліцеї відбувся урочистий концерт. Ліцеїсти показували всім запрошеним свої таланти.

(Фото з архіву ліцею)

Благодійна Акція «Миколай дітям» ( фото з архіву ліцею)

 

Ліцеїсти протягом грудня 2013 року готувалися до благодійної акції «Миколай дітям», готували подарунки (солодощі та фрукти) маленьким діткам з Будинку малютки.

Ліцеїстами була підготована вистава з якою вони поїхали в гості до малюків. Ліцеїсти розповідали , що малеча не хотіла їх відпускати, ліцеїсти зі сльозами на очах пообіцяли, що приїдуть до них ще не один раз.

Думка членів комісії: ці ліцеїсти ніколи не покинуть своїх майбутніх дітей… вони бачили сиріт в їх очах були сльози…

Святкування Нового 2014 року

Новий рік в ліцеї святкували з перевтіленням у різноманітні персонажі.

В закладі проводяться дискотеки для ліцеїстів на які останні люб’язно запрошують дівчат з педагогічного училища, з медичного коледжу, попередньо готуючи для них невеличку концертну програму.

(фото з архіву ліцею)

 

Місцеві змагання з боулінгу

 

На початку 2014 року ліцеїсти приймали участь у місцевих змаганнях з боулінгу

(фото з архіву ліцею)

15 лютого 2014 року вшанували пам’ять воїнам афганцям, до 25 річниці виводу радянських військ з Афганістану. З цього приводу проведений сумісний відкритий виховний захід ліцею з педагогічним училищем (відео є в архіві ліцею), ліцеїсти приймали участь в мітинку в Парку воїнів інтернаціоналістів, відвідали концерт групи «Долг», приймали участь в мітингах Кременчуцького району, декламували листи афганців, та позазували показовий виступ зі спортивних вмінь.

 

Свято весни

В Кременчуцькому ліцеї вітали жінок зі святом весни

(фото з архіву ліцею)

Святкування 200 річчя від дня народження Тараса Шевченка.

9 березня 2014 року ліцеїсти шанували пам’ять видатного Кобзаря з нагоди 200 річчя від дня його народження з покладанням квітів до Пам’ятника Тараса Григоровича Шевченка.

 

ВИСНОВКИ коміссії:

 

В результаті обстеження приміщень ліцею, після спілкування з ліцеїстами , працівниками ліцею, керівником ліцею Марченко. Після огляду всіх приміщень ліцею, встановлено, що оприлюднена в засобах ЗМІ інформація є дезінформацією, не відповідає дійсності.

Вчинений скандал , оприлюднення в ЗМІ завідомо неправдивих фактів, був попередньо спланований.

Екс. начальник ліцею Поляков, вдало використав «невдоволення» своїх колишніх підлеглих, використав революційну ситуацію в державі, скерував своїх колишніх підлеглими та друзями, на створення навколо ліцею та в самому закладі напруженої ситуації.

Мета Полякова була, як завжди єдина: повернутись на посаду з якої він був звільнений, на якій скоїв низку посадових, економічних правопорушень.

Примітка: певне Поляков не усвідомив, що минули ті часи коли посада начальника ліцею ним використовувалась для зловживань закінчились. Тих схем за якими він працював вже немає, його кришувателі перші повтікали з займаних посад. Ознаки безладу, отримання неправомірної вигоди були під час керівництва Полякова. Залишки експонатів музею, які Поляков не встиг вивезти, та нові експонати, що додались, Марченко поставив на бухгалтерський облік. Сьогодні посада нач. ліцею це важка і відповідальна праця.

Завдяки «кришуванням» минулої влади, кримінальна справа стосовно економічних правопорушень в ліцеї була корупційно закрита.

Наразі організація «Право на Захист» з’ясовує долю кримінального провадження та встановлює на якій стадії знаходиться його розслідування.

Інформація яку оприлюднили скаржники не відповідає дійсності, ЗМІ подали інформацію в односторонньому порядку, скаржники звели наклеп з метою помститися.

Екс. начальник Поляков В.Ю., як і завжди, ввів в оману журналістів, в статті , в ефірі телеканалу Візит відчувається «стиль і почерк» ведення інтриг , яким володіє виключно екс начальник.

Зі слів нач. ліцею Марченко, після призначення його на посаду, після негативних подій які сам Поляков оприлюднив в ЗМІ в період з 2010 по 2012 роки, важко було знайти фахових спеціалістів з освітою на посади вихователів, тому Марченко намагався сформувати колектив з вже працюючих людей, серед яких були вище вказані скаржники, четверо з яких без педагогічної чи військової освіти, а колишні працівники міліції.

Вихователі, які взяли участь разом із Поляковим у передачі по телеканалу «Візит», та оприлюднили не правдиві данні, не мають уявлення про педагогіку, совість, честь та гідність. Порядні офіцери, вихователі не повинні були б припуститися до оприлюднення завідомо неправдивої інформації, через помсту, образу, заради власних амбіцій, ганьбити навчальний заклад в якому самі працюють. Стосовно оприлюднення завідомо неправдивих фактів в ЗМІ ці «горе –вихователі» зганьбили честь ліцею, своє ім’я , в очах ліцеїстів, колективу ліцею, надали дітям найгірший приклад ,показали своє реальне обличчя яке є відзеркаллям їхнього «наставника» екс. нач. Полякова. Такі аморальні , несправедливі та мстиві чоловіки – не мають права виховувати неповнолітніх.

Під час підготовки данного звіту членам комісії стало відомо:

1. 20.03.2014 року вихователь Лукіянчук звільнився з роботи за власним бажанням, із жалем промовив що його використали.

2. 20.03.2014 року вихователю Малюку була винесена догана. Зі слів працівників ліцею останній вказував на особисті зв’язки з новою обласною владою, погрожував колективу та нач. ліцею Марченко помстою.

Щодо зникнення зброї: оприлюднені факти не підтвердились.

Скаржники звинувачували Марченка в зникненні зброї, на що Марченко пояснив , що в ліцеї бойової зброї не має.

Під час ремонту приміщення , не виключно, за участі невдоволених вихователів зникло не 2 одиниці, а одна та не пістолетів, а МАКЕТ.

Макет що зник придбаний Марченком за власні кошти.

Стосовно температури повітря в ліцеї: оприлюднені факти про низьку температуру повітря, близько +15С, взимку мали місце лише дві доби через аварійну ситуацію, яка сталась через морози, «завоздушилась» лінія теплопостачання і вини начальника ліцею в цьому не має. Марченко пояснив, що всю зиму ліцеїсти мали і мають для користування по дві ковдри.

Кабінет начальника ліцею :

 

Скромно, охайно.

Вразила відсутність на стіні кабінету – колекції старовинноі коштовної зброї, інкрустованої дорогоцінним камінням, яку подарували для ліцею батьки відомих нам ліцеїстів.

В кабінеті начальника немає ніяких ікон.

Зі слів співробітників ліцею та колишніх працівників, Поляков після звільнення вивіз грузовим автомобілем з кабінету та ліцею історичні цінності, старовинні коштовні ікони в великій кількості, колекцію старовинної коштовної зброї, яка розміщалась на з права від входу, та інші цінні речі та залишив після себе пустий кабінет в неохайному стані, задимлений ладаном.

 

ПРИМІТКА :

Встановлено що найкращі колишні працівники ліцею: підполковник Шмаков, підполковник Назаренко, капітан Лихо, підполковник Осадчий , вихователь Попівняк, звільнились з ліцею під час керівництва ліцеєм Поляковим в період з 2011 по 2012 рік, бо не бажали порушувати закони під керівництвом Полякова.

Начальник ліцею Марченко В.В. повідомив нас про те, що комісія управління освіти при Виконавчому комітеті Кременчуцької міської Ради 06.03.2014 року також проводила перевірку фактів, які були оприлюднені в ЗМІ та в інтернет виданні «Полтавщина».

Маємо копію Акту від 12.03. 2014 року. Цитую його текст: «…в ході бесід з скаржниками, встановлено що факти викладені в скарзі вихователів – не підтвердились… Робітники Паранов, Омельченко , вказали що підписували скаргу не читаючи. Скаржники причетність Марченка до будь якої партії, підтвердити не могли, як і інші викладені ними звинувачення…Щодо розміщення в інтернет виданні «Полтавщина» відеоролика із старшим вихователем Шелудченко О,В., останній пояснює що данний матеріал змонтований… Ліцеїсти Брацун, Баштовенко, Домашов, свідчили що ст. вихователь Шелудченко ніколи не зявлявся на роботу п’яним… Шелудченко зазначив, що дані обвинувачення є помстою йому за те що він не захотів поставити свій підпис у зверненні скаржників –вихователів до голови обласної ради». (оригінали пояснень скаржників , долучені до матеріалів перевірки комісії Виконавчого комітету Кременчуцької міської Ради). Особисті , письмові пояснення скаржників вказують на те що, вони не знали що робили.

Висновок: без технологій Полякова, як завжди, не обійшлось.

Витяг з Статуту Ліцею:

З витягу з Статуту маємо документальне підтвердження про те що Статутом ліцею передбачено обов’язки учасників виховного процесу, їх освіту.

 

пункти Статуту Ліцею з яких слідує, що вищевказані скаржники- вихователі не мають законного , морального права виховувати неповнолітніх дітей, через відсутність відповідної освіти , недотримання норм людської моралі, етики,надаємо:

Пункт 11.9. Педагогічним працівником ліцею може бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, психічний та фізичний стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки в ліцеї.

11.11. Педагогічні працівники зобов’язані:

– виконувати Статут ліцею, правила і режим внутрішнього розпорядку;

– постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру;

– виконувати рішення, прийняті педагогічною радою ліцею, накази і розпорядження адміністрації, органів державного управління освітою;

– забезпечувати належний рівень викладання начальних предметів, дотримуючись вимог Державного стандарту загальної середньої освіти;

– особистим прикладом зміцнювати у ліцеїстів повагу д державної символіки, принципів загальнолюдської моралі, правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, поміркованості,інших доброчинностей;

– дотримуватися педагогічної етики, моралі, поважати гідність ліцеїстів;

11.12. Педагогічні працівники підлягають атестації у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

За результатами атестації педагогічних правників визначається їх відповідність займаній посаді, присвоюється категорія (спеціаліст другої, першої, вищої категорії) та можуть бути присвоєні педагогічне звання.

 

11.13. Педагогічні працівники, які не відповідають займаній посаді за результатами атестації або систематично порушують Статут ліцею, правила внутрішнього трудового розпорядку ліцею, не виконують посадові обов’язки, умови договору, контракту,звільняються з роботи згідно з чинним законодавством України.

11.15. Командир роти – старший офіцер-вихователь призначається з числа офіцерів запасу, які мають вищу освіту та досвід служби на офіцерських посадах не нижче командира роти і термін служби не менш як 5 років.

Він безпосередньо підпорядковується начальнику ліцею і здійснює роботу з військово-професійної орієнтації ліцеїстів, вивчає індивідуальні якості ліцеїстів роти, керує навчально-виховною роботою в роті та проводить навчально-методичну роботу з командиром взводу – офіцером-вихователем, відповідає за допризовну та фізичну підготовку ліцеїстів, моральний стан і дисципліну особового складу роти, точне виконання ним розпорядку дня, правил поведінки та носіння встановленої форми одягу, правильне використання та збереження навчальної зброї, військового майна роти та ведення ротного господарства.

11.16. Командир роти зобов’язаний:

– знати навчальні завдання, які стоять перед ротою;

– організовувати своєчасне отримання, правильне використання і зберігання зброї, казарменого інвентарю, речового, технічного та іншого майна роти, перевіряти не рідше одного разу на місяць їх наявність, стан і облік, результати огляду навчальної зброї записувати в книгу огляду (перевірки) зброї і книги обліку матеріальних засобів;

– керувати господарством роти;

11.17. До складу роти (курсу) входять командир роти – старший офіцер-вихователь, командир взводу – офіцер-вихователь та ліцеїсти.

11.18. Командир взводу – офіцер-вихователь призначається з числа офіцерів запасу, який має вищу освіту та досвід служби на офіцерських посадах не менш як 4 роки.

Він підпорядковується командирові роти – старшому офіцеру-вихователю, проводить заняття із «Захисту Вітчизни» і відповідає за навчання, виховання, моральний стан, дисципліну ліцеїстів взводу, за стан їх здоров’я, фізичний розвиток, всебічно вивчає індивідуальні якості ліцеїстів, керує самостійними заняттями ліцеїстів та формує військово-професійну орієнтацію на подальше навчання у вищих навчальних закладах єдиної системи військової освіти.

 

Часткові факти та докази , про аморальну і негідну поведінку, екс. начальника Полякова, викладені в статті правозахисника Н.Дашко під назвою:

ПРО екс.начальника ліцею Полякова , представника злочинної влади, який діяв в змові з ними , вчиняючи низку правопорушень і злочинів.

 

Ссилка на статтю: http://zakon-poltava.pl.ua/?p=2526 , яка розміщена на сайті Полтавської обласної громадської організації

«Право на Захист»( можливий пошук в Яндексі по назві організації або статті)

Маємо надію на те, що причетність екс. нач. Полякова до посадових, економічних правопорушень, в яких вбачаються ознаки кримінальних злочинів, в подальшому встановить слідство і суд.

Стаття журналіста О.Белковського «Закон молчания лицея» , ссилка на статтю: http://zakon-poltava.pl.ua/?page_id=56, закінчується словами:«Черные семена, посеянные Поляковым и ему подобными в детских душах, дают свои страшные всходы»

Дай БОЖЕ, щоб ті страшні паростки які як пирій вкорінилися в Україну в вигляді кругової поруки і корупції, аморальності, підлості, викрадання бюджетних коштів, прикладом чому є поляковщина в Кременчуцькому ліцеї з посиленою військово фізичною підготовкою, були вирвані з корінням…

НАГОЛОШУЄМО: НЕ військовому ліцеї, а з посиленою військово-фізичною підготовкою, що відповідає ЗОШ ІІІ ступеня.

Враховуючи численні посадові і економічні правопорушення, а на нашу думку злочини, екс. нач. ліцею Полякова , впевнені, що він був звільнений з посади законно.

За вчинені Поляковим правопорушення, аморальну поведінку, яка на жаль, не припиняється і до цього часу, пан Поляков Не має ні законного ні морального права знаходитись навіть поряд з неповнолітніми дітьми.

Через наполегливе бажання дорватись до посади , Поляков , на нашу думку, навіть дорослих вихователів зумів підбурити на негідну поведінку, то що вже казати про дітей.

НЕ допустіть цього, інакше заради чого Герої Майдану, наша Небесна Сотня загинули…Невже заради того щоб Поляков був поновлений на посаді.

З повагою

Члени комісії представники громадськості, які були присутні під час перевірки:

ПІДПИСИ

Голова ПОГО Право на Захист ,

член ради ГО Майдан Н.Дашко

Заступник голови ПОГО «Право на Захист» А.Беркеля

Член ПОГО Право на Захист, член ГО «Майдан» Л. Попівняк

Поділитися записом:

Події