Судове переслідування кременчуцькими чиновниками телекомпанії «Візит» досягло свого апогею. У Полтавському Апеляційному суді з учорашнього дня розпочато розгляд справи за ініціативою телекомпанії «Візит» та родини підприємців Мельників які заперечують скасування реєстрації приватного підприємства та його більш ніж 20-річної історії.
Яка вона – історія кременчуцького телебачення?
Чи міг створити технічно-торговий центр «Електрон», який зареєстрований з 1992 року мале колективне підприємство «Візит», яке утворено у 1991 році й з якого згодом постала приватна телекомпанія «Візит» ? Що таке корпоративні права ТТЦ «Електрон» які рішенням сесії міської ради передано вже Кременчуцькій комунальній телерадіокомпанії і чому на документах які подано нашими чиновниками є незрозумілі полтавські печатки?
Це 18 листопада у приміщенні Полтавського Апеляційного суду представники телекомпанії «Візит» подавали свої клопотання, аби суду витребував додаткові документи, але колегія суддів щоразу ці прохання відкидала.
А кременчуцьке телебачення, приватне і від влади незалежне, у нас починалося у далекому 1991 році. Саме тоді, в часи існування далекої від наших часів «Побутрадіотехніки» було створено два підприємства.
Перше – засноване того ж року, мало назву мале колективне підприємство «Візит». Друге – створене наступного, 1992 року отримало назву технічно-торговий центр «Електрон». Стосунки обох підприємств на початку їх розвитку, а мова йшла про розвиток кабельного телебачення – спочатку дружні. Однак 1995 році мале колективне підприємство «Візит» було перереєстровано у приватну телекомпанію «Візит». Перед цим мале підприємство «Візит» повертає ТТЦ «Електрон» всі борги.
Щодо торгово-технічного центру «Електрон» то це підприємство починаючи з 2000 року припиняє свою діяльність разом зі смертю свого директора…
Наприкінці 2012 року, або через 21 рік після вищезгаданих подій міський голова Олег Бабаєв розпочинає втілення рейдерської схеми відібрання майна приватної телекомпанії «Візит». Для такого під сумнів ставиться те, що було у далеких 1991-1992 роках. Головний аргумент – у 1995 році мале колективне підприємство «Візит» будо неправильно перереєстровано у приватну телекомпанію «Візит». Раз неправильно – то всю історію телекомпанії слід скасувати.
Однак цього мало. І тоді вже через сесію міської ради мер міста Олег Бабаєв повертає до життя небіжчика – торгово-технічний центр «Електрон», якого вже немає бог знає скільки років.
Для такого директор комунального підприємства «Ринкова площа», Олександр Гаврилов визнає себе «ліквідатором» давно почившої у бозі структури. Далі, у прямому розумінні зі стелі, за ТТЦ «Електрон» визнаються нікому невідомі «корпоративні права» й їхнім правоприємником визнається комунальна телерадіокомпанія (КТРК). Що це за права, якщо за звітами статистики у «Електрона» одні нулі – сказати не може ніхто.
Зміст рейдерської схеми, за якою у телекомпанії «Візит», шляхом відміни її реєстрації, починаючи з 1991 року – забрати все. Для цього, події ставляться з ніг на голову – визнається, що створений на рік пізніше Електрон» є засновником утвореної на рік раніше малого колективного підприємства «Візит». Далі беруться невідомі «корпоративні» права. Тобто – є схема рейдерства і тепер незважаючи на всі терміни давності, телекомпанію «Візит» можна відбирати. Що нині ми у діях міської влади і спостерігаємо.
Які аргументи захисників «Візиту»?
«Директор КП «Ринкова площа» Олександр Гаврилов є штучна особа, який призначив себе новим директором неіснуючого ТТЦ «Електрон» незаконно», – зазначає у своєму виступі в Апеляційному суді юрист Руслан Лазоренко. ( Юрист правий – пан Гаврилов, який визнав себе ліквідатором, якщо і знає щось про «Електрон» то лише з розповідей. До цього ніколи його життєвий шлях з техніко-торговим центром не пересікався.
Інше про що кажуть юристи підприємців Мельників – насправді термін давності по таким майновим суперечкам вже давно минув, тобто, вже два таких терміни давно минули.
А майнові права, на які претендують у міськвиконкомі – відсутні, бо давно завершивший існування «Електрон» ніяких таких майнових прав не мав. І зрозуміло, що комунальна телекомпанія аж ніяк не може бути правонаступником ТТЦ «Електрон».
Твердження захисників телекомпанії – у даному випадку рішенням міськвиконкому порушується право власності і шляхом прийняття міськвиконкомом незаконних рішень йде захоплення телекомпанії «Візит».
До всього, у 2000 році всі документи перевіряла контрольно-ревізійна комісія й ніяких порушень виявлено не було.
Нині ж, юристи телекомпанії «Візит» бачать, як у якості доказів використовуються незрозумілі папери з полтавськими печатками. Що ще бачать захисники «Візиту» – як їхні клопотання про витребування доказів та проведення експертиз Апеляційним судом відхиляються.
Які аргументи міськвиконкому за рейдерство?
«Майнові права були, – натомість стверджує юрист комунальної телерадіокомпанії Ярослава Сирочинська, – а засновником МКП «Візит» був у 1991 році технічно торговий центр «Електрон», – додає вона. Втім, які саме ці права й у чому вони визначені – на це питання відповісти комунальний юрист не може. Єдине що знає пані Сирочинська – про порушення при створенні приватної телекомпанії «Візит». 18 років тому (у 1995 році) вони були, а раз так то потрібно скасувати саму приватну телекомпанію. «Майнові права не мають переліку. Це окремий предмет», – зазначає представник міської влади й не уточнює – що значать її слова про «окремий предмет».
Звідси і вимоги – визнати реєстрацію приватної телекомпанії «Візит» недійсною, а після цього визнати комунальну телерадіокомпанію єдиним засновником малого колективного підприємства «Візит» утвореного у 1991 році з усіма наслідками, які з цього виходять.
Загалом комунальним юристам – таких троє, на цьому судовому засіданні важко. Бо бачать рейдерську схему, а прикривати її словами про «майнові права» не говорячи про суть останніх – справа нелегка. Нелегка – бо насправді ніяких майнових прав у технічно-торгового центру «Електрон» не було. Нелегка – бо мова йде про просте позбавлення підприємців Мельників власності за надуманими причинами.
Втім, один раз цей рейдерський позов у позивачів з міської влади вже пройшов. Автозаводський районний суд необхідне для міськвиконкому рішення прийняв і всі права на приватну власність для телекомпанії «Візит», здобуті за останні 23 роки, перекреслив. Тож не виключено, що й нинішнє судове засідання закінчиться з таким же результатом.
З результатом – коли всі знають, що подвійні терміни давності у цій справі минули, що ніяких майнових прав немає, що жодної копійки бюджетних коштів на розвиток приватної телекомпанії витрачено не було, але є завдання чиновників – будь що відібрати і поділити…
Що залишилося без уваги суду?
А без уваги суддів Апеляційного суду здається будуть вже не міфічні майнові права ТТЦ «Електрон», а справжні права його колишніх працівників , які в розвиток цього «Електрону» вклали свої приватизаційні сертифікати. До всього у торгово-технічного центру справді було майно – це приміщення, які зникли. І повертати їх людям здається ніхто не буде. Міську владу такі дрібниці не цікавлять. Їй потрібно будь що лише «правильне» телебачення й аж ніяк не відновлення прав колишніх робітників торгово-технічного центру.
Наступне судове засідання Апеляційного суду в Полтаві, на якому мають початися дебати представників сторін відбудеться 25 листопада.
Олександр Курилов
За матеріалами : http://pplus.in.ua/golovne/2560-n-cenzur-telekompanya-vzit-vdstoyuye-v-apelyacynomu-sud-pravo-na-snuvannya.html
3 Грудень 2013
Comments: |
19 Листопад 2013