Журналісти протестують проти рейдерства

Протидія корупції

У Кременчуці на зборах трудовимх колективів телекомпанії “Візит” та газети “Програма Плюс” прийнято звернення до колег-журналістів та громадськості

Сьогодні, 17 червня, у приміщенні телекомпанії “Візит” відбулися збори трудових колективів приватного телеканалу та газети “Програма Плюс”, що входить до медіа-холдингу. Працівники двох ЗМІ, що зазнають останній рік тиску з боку міської влади Кременчука, прийняли звернення до колег-журналістів та організацій, що захищають права медійників.

Текст звернення:

Голові Національної Спілки журналістів України
п.Олегу Наливайченку
Голові Незалежної медіа-профспілки України
п. Юрію Луканову
Виконавчому директору Інституту масової інформації
п.Вікторії Сюмар
Керівнику Інституту розвитку регіональної преси
п.Людмилі Панкратовій
Голові комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України

Звернення трудових колективів приватної телекомпанії «Візит»
м.Кременчука та щотижневика «Програма плюс»

Звертаємося до Вас з проханням допомогти відстояти права приватної телекомпанії «Візит», яка стала об’єктом рейдерства з боку місцевої влади міста Кременчука (Полтавська обл.) й, зокрема, міського голови Кременчука Олега Бабаєва.

Більше року телекомпанія «Візит», її власники та співробітники піддаються тиску з боку влади. Причина відома – міський голова після численних спроб нав’язати власну інформаційну політику приватній телекомпанії, вирішив взагалі відібрати її у власників. Адже «Візит» у своїх передачах розповідає кременчужанам правду про те, як у місті порушуються закони, відмиваються бюджетні кошти, а також розкриває факти хабарництва та безчинства чиновників.

Ми висловлюємо своє обурення діями міської влади й міського голови Олега Бабаєва, бо в цій справі про жодну справедливість чи законність не йдеться. Мова тут лише мерське бажання – відібрати. У даному випадку – у підприємців відібрати їхню власність, у журналістів – роботу, у кременчужан – свободу слова.

Цинізм чиновницького рейдерства виливається у те, що міський голова відкрито заявляє про наміри відібрати приватну власність, «розібратися» з власниками телекомпанії, міськвиконком готує та приймає відверто незаконні рішення і ні прокуратура, ні інші правоохоронні органи ніяк не реагують на відверте беззаконня.

Комунальна телерадіокомпанія «КТРК» перетворена чиновниками в майданчик для рейдерства. Створена 2003 року (тобто через 12 років після того, як існувала приватна телекомпанія «Візит»), шляхом маніпуляцій із законодавством і через відверто незаконні рішення міськвиконкому КТРК раптом перетворилася на нібито власника корпоративних прав «Візиту». Судячи з того, як Автозаводський районний суд міста Кременчука розглядає справу за позовом КТРК, рішення вже підготовлене й узгоджене з міською владою.

Серед відповідачів справи – міський виконавчий комітет, який насправді є ініціатором цього скандалу припинення діяльності приватного ЗМІ. Районний суд настільки ігнорував права приватної телекомпанії як сторони справи, що адвокати «Візиту» змушені були навіть заявити відвід судді. За інформацією з наших джерел, «ціною» винесення несправедливого та незаконного рішення є обіцянка виділити суду нове приміщення (в будівлі так само цинічно закритої школи №13) для двох районних судів міста – Автозаводського та Крюківського. За таких умов, зрозуміло, що суддя, яка розглядає справу приватної телекомпанії «Візит» і ще не має пожиттєвого статусу, піддається шаленому тиску й існує небезпека, що всупереч закону й здоровому глузду буде винесене рішення, яке дасть можливість захопити приватну телекомпанію, нехтуючи конституційними правами.

Дуже складно відстояти право незалежної телекомпанії за умов бездіяльності правоохоронних органів. Єдина надія у телекомпанії «Візит», а також у журналістів на справедливість – максимальний громадський контроль та нагляд за дотриманням законності. Ми звертаємося до журналістської спільноти, до громадських організацій, до інших інституцій громадянського суспільства з проханням узяти під контроль ситуацію в Кременчуці. Ми просимо допомогти кременчуцьким журналістам протистояти рейдерству, ініціатором якого є міський голова та чиновники Кременчуцького міськвиконкому. Ми просимо повернути надію на законність і справедливість у розгляді справ у судах. Ми також просимо громадськість допомогти через широкий громадський розголос привернути увагу правоохоронних органів, що зобов’язані бути на стороні громадянських прав і свобод і нарешті притягти до кримінальної відповідальності тих чиновників, що відверто та цинічно нехтують законом і порушують права незалежних від влади засобів масової інформації.

Шановні колеги! Судячи з подій, що відбуваються, якщо громадськість сьогодні дозволить здійснитися беззаконню, у Кременчуці буде створено дуже небезпечний прецедент нібито законним шляхом відбирати власність приватних телекомпаній у регіонах, зупиняти діяльність опозиційних засобів масової інформації. Тож сподіваємося на Вашу підтримку і допомогу.

Звернення підписали журналісти, оператори, звукорежисери, а також співробітники інших служб телекомпанії “Візит” та газети “Програма Плюс”.

 

 

 

 

 

 

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Події