Міліцію використовують для залякування населення

Протидія корупції Без коментарiв

Міліцію використовують для залякування населення

Письменник і правозахисник Анатолій Ратаєв в ефірі ток-шоу «Відверто про…» Полтавської ОДТРК «Лтава» заявив про використання міліції з невластивою для неї функцією – для залякування населення Кобеляцького району.
Передача була присвячена ліквідації наслідків стихійного лиха у районах області, тему якої запропонувала Людмила Кучеренко, журналістка, заступник голови Громадської ради при Полтавській ОДА.
Журналістське розслідування, яке вона провела, засвідчило, що кошти обласного резервного фонду надаються різним районам Полтавщини на ліквідацію природного лиха, що сталося в один і той же день – 14 червня ц.р. – не зрозуміло за яким алгоритмом: одній сільраді виділили з обласного резервного фонду майже півмільйона, другій – втричі менше за потребу, а ще іншій взагалі – нуль. Можна лише припускати, що впливає на розмір виділених сум: статус посадовця, який побував на місці лиха (у Кобеляки приїздив губернатор, у Кременчук – гуманітарний віце-губернатор, а у Нові Санжари ніхто з області не приїжджав), ступінь дружних стосунків з обласними чиновниками чи оперативність подання документів?
Оприлюднення цих фактів роздратувало владоможців. І вони не придумали нічого кращого, зауважив Анатолій Ратаєв, як послати міліціонерів по хатах з метою залякування: одним забороняли надалі спілкуватися з пресою й розповідати будь-що, а ромам, які проживають у Кобеляцькому районі, пригрозили підкинути наркоту, якщо «ще базікатимуть»…
А.Ратаєв був змушений з цього приводу звернутися до керівництва Міністерства внутрішніх справ України, яке відреагувало на гострий сигнал досить оперативно. Буквально наступного дня Анатолія Валентиновича запросили до ГУМВС у Полтавській області й запевнили, що вжили заходів, аби кобеляцьких міліціонерів не використовували для цькування людей.

Людмила Кучеренко

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події