Ганна Капустян вимагає перенести виборчу комісію в інше місце

Протидія корупції Без коментарiв

Людмила Кучеренко
Президент Полтавського обласного медіа-клубу

 

 

 

Ганна Капустян вимагає перенести виборчу комісію в інше місце

Кандидат від опозиції стверджує, що знахабнілі олігархи розміщують виборчі комісії мало не у своїх кабінетах

Кандидат в народні депутати від об’єднаних сил опозиції в одномандатному виборчому окрузі №150 (Кременчук-Комсомольськ) член ВО «Свобода», професор Кременчуцького національного університету ім.Остроградського Ганна Капустян подала до Київського адміністративного апеляційного суду позов про визнання протиправними дії Центральної виборчої комісії.

Про це повідомляє прес-служба ВО “Свобода” міста Кременчука (Полтавська область). Підстава для позову – затвердження Центральною виборчою комісією місцем роботи окружної виборчої комісії у виборчому окрузі №150 приміщення відділу підготовки кадрів ВАТ “Полтавський ГЗК”.

Приміщення, як відомо, пов’язане з іншим кандидатом у народні депутати, “самовисуванцем”-олігархом Костянтином Жеваго і він же є власником зазначеного підприємства. Г.Капустян вимагає затвердити інше місце роботи окружної виборчої комісії у виборчому окрузі №150.

З цього приводу Ганна Капустян зазначила: “Представники олігархічних кланів настільки захмеліли від безкарності, що у змові із владою сприяють розміщенню відповідального органу виборчого процесу – окружної виборчої комісії – хіба що не у власних кабінетах. Це ж як треба зневажати права громадян, щоби закрити очі на розміщення комісії в приміщенні підприємства, власником якого є один із кандидатів в депутати! Хіба не ясно, що йдеться не тільки про створення нерівних умов іншим кандидатам, але й апріорі ставиться під сумнів низка винесених комісією в майбутньому рішень. З юридичної точки зору є достатньо підстав для того, щоби суд визнав рішення про розміщення ОВК нечинним і зобов’язав ЦВК затвердити інше місце роботи окружної виборчої комісії”.

У позові, зокрема, зазначено: “Відомо, що кандидат у народні депутати по одномандатному виборчому округу №150 на виборах депутатів Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року Жеваго Костянтин Валентинович не тільки тісно пов’язаний з ВАТ “Полтавський гірничозбагачувальний комбінат”, але й є власником цього підприємства. Під час виборів до Верховної Ради України в 1998 році він займав посаду заступника директора цього підприємства. Компанія “Ферекспо”, яка володіє контрольним пакетом ВАТ “Полтавський ГЗК”, перебуває під повним контролем Жеваго К.В., а м. Комсомольськ, де більше 90% зайнятого населення працюють на цьому підприємстві, повністю залежить від цієї особи, яка, за оцінками журналу “Форбс”, ще в 2008 році володіла майном на загальну суму 3,4 млн. доларів, а криза кінця 2008 – початку 2009 року не зменшила, а навіть збільшила статки Жеваго.

 

Блог Людмили Кучеренко

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події