Люди штурмом узяли Кременчуцьку районну раду, протестуючи проти другого Чорнобиля

Ніна Дашко: За чисте довкілля ! Ні "Ferrexpo" Без коментарiв

 Просто у голові не вкладається: це ж якими ж негідниками треба бути, це ж як треба зневажати людей і тримати їх за бидло, щоб рівно через місяць після зняття питання з порядку денного сесії Кременчуцької райради – «на доопрацювання», знову, без натяку на доопрацювання «тупо» намагатися «протягти» його на наступній сесії, хоча зазвичай вони проводяться раз на квартал.

На що розраховували голова Кременчуцької райради Василь Кравченко та голова райдержадміністрації Юрій Нагорний?! На те, що жителі Кременчука, району, громадські та партійні активісти «захекаються» пікетувати ці антинародні установи?!

Що з рабською покірністю дадуть їм і депутатам райради шляхом підняття рук віддати 1/5 території Кременчуччини під кар’єри та переробні підприємства нардепа-мільярдера Костянтина Жеваго, навіть коли це замасковано під «затвердження Схеми планування території Кременчуцького району до 2030 року»?

 

 

 Але ще більше пікетувальників зібралося перед Будинком райради 13 березня.

Просили керівників району вийти до людей.

Та тільки знову до народу ніхто не вийшов…

І тоді народ, змівши два посилені міліцейські кордони, увірвався до сесійної зали, шокувавши районний бомонд голосним скандуванням, мегафоном, плакатами й прапорами ВО «Свобода».

Треба було бачити вирази облич голови райради Василя Кравченка та голови РДА Юрія Нагорного! Подібне бачила у фільмі про Жовтневу революцію, коли озброєні солдати та матроси увірвалися на засідання Тимчасового уряду!

«Які ви депутати? Чому ви не вийшли до народу?! Гнати поганою мітлою таких депутатів!» – вигукували обурені селяни. І категорично заявили: «Сесії не буде, доки питання про «Схему» не знімете з порядку денного!»

Півтори години народні депутати – свободівці Юрій Бублик, Олег Сиротюк та ударівець Сергій Каплін, депутат Кременчуцької райради Ганна Капустян, громадські активісти наддніпрянського міста проводили «виховну роботу» серед депутатів районної ради, достукуючись до залишків їхньої совісті, втовкмачуючи в їхні нерозумні голови те, які катастрофічні екологічні наслідки може мати будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату, що й передбачено горезвісною «Схемою планування…».

Цією схемою депутати хотіли віддати імперії Жеваго ще 18 тисяч гектарів чорноземів.

Проблема не тільки в тому, що Жеваго не дає відповіді на питання, куди й за чий рахунок будуть відселені 14 сіл (майже тисяча домоволодінь), які поки що мають садиби, садки, городи, земельні паї, роботу.

Екологи попереджають про екологічну катастрофу мінімум європейського масштабу. Адже ще у 70-х роках минулого століття радянські вчені (а не нинішні, перепрошую, продажні) надали висновки про те, що руда Біланівського родовища залізистих кварцитів – радіоактивна й «зарубали» проект Біланівського ГЗК.

Бо дрібнодисперсний радіоактивний пил при розробці нового кар’єра вітрами розноситиметься на величезні території.

 

 

 

 

 

 

 

По суті, це може стати другим Чорнобилем. Недарма американці в Югославії й в Іраку використовували боєприпаси зі збідненим ураном; і на тих територічях з кожним роком збільшується кількість мутацій та онкозахворювань.

Але ж так знищувала живу силу ворожа армія на чужій території під час війни!

А чому ж нас хоче знищити Костянтин Жеваго, депутат українського парламенту, за якого на минулих виборах проголосували виборці міста Комсомольська, Кременчуцького, Глобинського та Козельщинського районів Полтавщини?!

Заради своїх чергових мільярдів доларів?

Чому йому в цьому радо допомагає Полтавська обласна рада, ухваливши на сесії 28 лютого ц.р. аж чотири дозволи Полтавському ГЗК (без аукціону!) на дослідно-промислову розробку родовищ залізистих кварцитів ще у 4-х районах Полтавщини! Удовіченко й Момот з того щось мають?

Все більше жителів Кременчука, усвідомлюють, що в разі реалізації жеваговського сценарію постраждає не лише Кременчуцький район, де вже є два кар’єри, два ГЗК й будується сталеливарний завод «Ворскла-сталь»: у межі території екологічного лиха безпосередньо потрапляє їхнє 225-тисячне місто.

Кременчуцькі активісти згадали, як 24 роки тому, борючись за закриття надзвичайно екологічно шкідливого Кременчуцького заводу білково-вітамінних концентратів, їм довелося лягати на залізничні колії. Тепер городян знову консолідує загроза будівництва третього – Біланівського – кар’єра та ГЗК.

Більше того. Серйозно сполошилося керівництво ПАТ «Укртатнафта», яке напередодні сесії райради провело прес-конференцію, наголосивши на тому, що заради кар’єру Жеваго доведеться або закрити нафтопереробний завод, або знищити… Дніпро, з якого п’є воду половина населення України.

Величезний ставок-випарник НПЗ, заповнений солоною вдодою із залишками нафтопродуктів, вплив якого на довкілля на сьогодні контролюється, може «вирватися на волю», якщо поруч із ним почати рити кар’єр.

І що тоді буде з самим НПЗ, який не зможе працювати без свого ставка-випарника: чи доведеться закрити завод, чи солону воду дозволять скидати прямо в Дніпро? І куди свої брудні води скидатимуть кар’єри підприємств Костянтина Жеваго? Прямо в Псел – єдину відносно чисту річку в районі, на берегах якої розташовані бази відпочинку та дитячі оздоровчі табори Кременчука?

ПАТ «Укртатнафта» заявило, що наполягає на повторній екологічній експертизі «Схеми планування території Кременчуцького району до 2030 року», позаяк попереднє ознайомлення з документом викликало дуже багато запитань у екологів та юристів підприємства.

Під тиском громадськості та народних депутатів їхні колеги з Кременчуцької райради вдруге зняли з розгляду «Схему планування території Кременчуцького району до 2030 року», розроблену за гроші Біланівського ГЗК, а також одноголосно проголосували не розглядати це питання до висновків робочої групи, до якої увійдуть представники сільських громад, що потрапляють під знищення через розширення кар’єрів ГЗК, нардепи та представники райдержадміністрації.

Народні депутати Ю.Бублик, С.Каплін та О.Сиротюк обіцяють створити у парламенті тимчасову слідчу комісію, яка б з’ясувала, чи законно отримав землю під свої кар’єри Костянтин Жеваго, яку шкоду довкіллю може завдати розширення його підприємств, та розслідувала факти політичної корупції – саме її ознаки вони вбачають у діях Ю.Нагорного та В.Кравченка, котрі надто наполегливо педалюють затвердження «Схеми планування…»

Голова райради В.Кравченко, певно, так хотів догодити Жеваго, що будучи на лікарняному, пришкандибав на сесію з прооперованою ногою…

Найближчим часом народні депутати Юрій Бублик, Олег Сиротюк та Сергій Каплін хочуть скликати представницьку науково-практичну конференцію з комплексного обговорення екологічних загроз будівництва третього кар’єру та Біланівського ГЗК, а також поінформувати послів європейських держав у Києві про можливі наслідки «другого Чорнобиля» під Кременчуком.

Людмила Кучеренко

 

 

 

За матеріалами: http://blog.poltava.pl.ua/author/kucherenko/1730/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події