У Полтаві нагородили журналістів з активною громадянською позицією

Не будьмо байдужими Без коментарiв

 Жодному журналісту комунальних ЗМІ вочевидь не було чого подати на обласний конкурс.

 

 

 

 

 

Минулорічні парламентські вибори (власне, як і більшість попередніх парламентських та президентських) викликали у мене асоціацію з Полтавською битвою, коли українські козаки воювали і на боці Петра Першого, і на боці гетьмана Мазепи та Карла ХІІ. Отак і наш брат журналіст був по обидва боки барикад: хто з владою й олігархами, а хто з народом і опозицією.

Бути чесним і об’єктивним журналістом означає бути здатним на мужній вчинок, не очікуючи нагород і підвищення на посаді й усвідомлюючи, що з кожною викривальною статтею наживаєш собі додаткових ворогів…

 

 

 

 

 

 

Торік у грудні народний депутат України Юрій Бублик та Полтавський обласний медіа-клуб оголосили обласний журналістський конкурс на на краще висвітлення теми парламентських виборів на Полтавщині 2012 року, проблем перебігу виборчої кампанії, дотримання виборчого законодавства та вільного волевиявлення громадян.

Проведення такого конкурсу було викликане необхідністю суспільного визнання тієї частини журналістів Полтавщини, які під час парламентської виборчої кампанії займали активну громадянську позицію, палким словом боролися за чесні вибори, доносили до виборців правдиву інформацію про суб’єкти виборчого процесу, викривали технології маніпуляції, підкупу та фальсифікацій.

 

 

 

 

 

Свої творчі доробки надіслали незалежні журналісти, творчі працівники недержавних ЗМІ та Інтернет-видань Полтавщини.

Втім, показово, що жоден журналіст комунальних ЗМІ області не виявив бажання взяти участь у конкурсі.

Членами журі були авторитетні особистості: Ганна Антипович (Дениско) – віце-президент Полтавського обласного медіа-клубу; Олександр Кулик – редактор газети «Полтавська думука»; Василь Неїжмак – власкор газети «Україна молода»; Олександр Данилець – власкор газети «Урядовий кур’єр»; Тамара Машкіна – журналістка, член Полтавської обласної спілки літераторів.

Кожен з членів журі за 10-ти бальною системою оцінював подані на конкурс статті за такими критеріями: об‘єктивність і виваженість, активна громадянська позиція і власний погляд на проблему; глибина і аналітичність; стилістична вправність; використання статистичних та соціологічних даних, світового та європейського досвіду; використання місцевого матеріалу; наявність висновку.

Переможці конкурсу визначалися за загальною кількістю набраних балів.

Сьогодні у громадській приймальні народного депутата Юрія Бублика відбулася церемонія нагородження переможців обласного журналістського конкурсу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Член журі, редактор газети «Полтавська думка» Олександр Кулик зауважив на великій відповідальності журналістів, котрі формують громадську думку і, зокрема, працівників державних та комунальних ЗМІ, які утримуються і на гроші всіх платників податків, але найчастіше грішать «джинсою», тобто, замовними матеріалами. Але саме завдяки об”єктивним публікаціям журналістів, які займають активну громадянську позицію, чимало виборців отримали інформацію для усвідомленого й правильного вибору.

Заслужений журналіст України, багаторічний полтавський власкор газети «Молодь України» Ганна Дениско наголосила на тому, що народний депутат Юрій Бублик і журналістська громадська організація Полтавський обласний медіа-клуб роблять дуже добру справу, створюючи атмосферу творчого змагання: «Такі конкурси треба проводити систематично, хоча б морально підтримуючи чесну та об’єктивну журналістику й тих журналістів, котрі служать Правді і Свободі».

 

 

 

 

 

 

Тамара Машкіна сказала, що вона була трохи розчарована тим, що журналісти комунальних видань не взяли участь у конкурсі, адже це свідчить про те, що вони під час виборів просто виконували вказівки своїх редакторів і їм просто немає чого подати на конкурс. Хоча Етичний кодекс українського журналіста передбачає, що «служіння інтересам влади, а не суспільства є порушенням етики журналіста».

Народний депутат Юрій Бублик, вручаючи переможцям конкурсу відзнаки, наголосив на великій ролі вільної преси у розбудові демократичної держави та громадянського суспільства.

Лауреатами конкурсу стали:
1 премія – Ігор Моісєєнко (Кременчук);
2 премія – Олександр Бєлковський (Кременчук);
3 премія – Віктор Козоріз (Миргород).

Юрій Бублик показав приклад плідної співпраці народного депутата та громадських організацій, вартий наслідування.

Людмила Кучеренко

За матеріалами:http://blog.poltava.pl.ua/author/kucherenko/1690/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події