Журналісти Кременчука звернулися до Верховної Ради зі скаргою на дії нардепа Шаповала

Ніна Дашко: За чисте довкілля ! Ні "Ferrexpo" Без коментарiв

Журналісти кількох ЗМІ Кременчука звернулися з листом до комітету Верховної Ради України з питань свободи слова, до комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України, а також Національної спілки журналістів України з проханням дати оцінку діям нардепа-регіонала Юрія Шаповалова, який 1 березня вигнав зі своєї прес-конференції кореспондента газети “Програма Плюс” Юлію Билину.

У зверненні вони, зокрема, зазначають: «У Кременчуці 1 березня стався безпрецедентний випадок, який на наш погляд, демонструє неповагу народного депутата до преси, а також посилення тиску на свободу слова та права журналістів.

Народний депутат України, член фракції Партії регіонів Юрій Шаповалов, «попросив залишити приміщення», а іншими словами, вигнав зі своєї офіційної прес-конференції журналістку кременчуцької газети «Програма Плюс» лише за те, що йому не сподобався тон, яким журналістка поставила запитання.

Питання, яке ставила журналістка, стосувалося безпосередньо депутатської діяльності Ю.Шаповалова, оскільки напередодні він проводив зустрічі з керівниками закладів освіти і медицини, однак, про ці зустрічі не було повідомлено засобам масової інформації.
Журналістка цікавилася, хто став ініціатором «втаємничення» зустрічей народного депутата з керівниками комунальних закладів. Це питання є особливо актуальним, оскільки в Кременчуці кореспондентам багатьох непровладних ЗМІ не раз заявляли про факти відмов у наданні інформації з боку посадових осіб місцевого самоврядування.

І якщо усі ЗМІ місяцями чекають прес-конференції нардепа Шаповалова, обраного кременчужанами, то журналісти провладної комунальної телерадіокомпанії мають можливість зустрічатись із нардепом набагато частіше, у тому числі висвітлювати його візити на комунальні підприємства тощо.

Реакція народного депутата на питання журналістки, на наш погляд, не є прийнятною для публічної особи, якою є народний депутат. Адже його статус зобов’язує бути відкритим і зрозумілим для кожного виборця. Більше того, народний депутат, на наше переконання, має бути одним із тих, хто оберігає свободу слова як одну з найбільших цінностей демократичного суспільства.

Вирішивши стати народним депутатом, Юрій Шаповалов автоматично погодився на те, що межі допустимої критики його як особи публічної, стали більш широкими. Його вчинки мають бути не лише високоморальними та зрозумілими суспільству, але й повинні бути під контролем журналістів та громадськості. Народний депутат має бути готовим до незручних запитань і повинен як представник найвищого законодавчого органу країни однаково ставитися до всіх громадян України, незалежно від його власних симпатій чи антипатій…»

Людмила Кучеренко

http://blog.poltava.pl.ua/author/kucherenko/1730/

 

 

 

 

 

 

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події