НБУ оголосив війну міняйлам і тим, хто користується їхніми послугами

Протидія корупції Без коментарiв

Національний банк оголосив війну міняйлам і тим, хто користується їхніми послугами. За нелегальну купівлю-продаж валюти регулятор обіцяє штрафувати і навіть притягати до кримінальної відповідальності. Утім, юристи кажуть: виявити валютників – марна справа. Та навіть якщо це і станеться – за ґрати вони не потраплять. Олена Лоскун, журналістка : ” Національний банк погрожує українцям штрафами та навіть тюрмою. Звісно, якщо ті купуватимуть, або продаватимуть валюту на чорному ринку. Таким чином регулятор хоче боротися із міняйлами. Для цього навіть створили профільний комітет НБУ. Його уже охрестили банківською міліцією”.

У Національному банку валютникам оголосили війну. На допомогу кличуть податківців і правоохоронців. У відомстві Сергія Арбузова вважають – тіньовики активізуються одразу після запровадження 15-ти % збору з продажу валюти.

Юрій Горшков, голова комітету НБУ : ” Это будет уклонение от уплаты налогов. Ну проконсультироваться у налоговой, что бывает в таких случаях, и какая сумма считается особо крупной – переходит к уголовной ответственности, какая сумма считается не особо крупной которой предусмотрен штраф”.

Натомість юристи запевняють: Нацбанк згущує фарби. Мовляв, навіть за великого бажання вийти на слід міняйл правоохоронці не зможуть. І називають ініціативи регулятора самопіаром і боротьбою з вітряками. Та навіть якщо валютника або його клієнта і спіймають на гарячому – ті відбудуться лише переляком, штрафом у 425 тисяч гривень, або умовним терміном. За ґрати не потраплять. Бо відповідні статті раніше декриміналізував парламент.

Ростислав Кравець, юрист : ” Дійсно, це дуже складно і важко це відслідкувати , і якимось чином довести цю обставину, що особа здійснювала так би мовити професійну діяльність з обміну валютних коштів. Тому що особа завжди може сказати, що це був мій знайомий, якому я позичив кошти”.

Самі ж українці запевняють: до міняйл по допомогу ходити не будуть. Бояться бути ошуканими. Навіть якщо ті запропонують валюту за значно нижчим курсом, ніж в обмінниках.

Тим часом, податкова міліція уже заявила, що полюватиме виключно на конвертаційні центри. Під пильне око митарі потраплять лише ті, хто обмінюватиме понад 15-ть мільйонів у гривневому еквіваленті. І не сплатить податку в розмірі 2-х із половиною мільйонів. А до цієї категорії звичайні українці не потраплять.

По матеріалам:Телеканал UBR

 

 

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події