Новий голова Полтавської ОДА провів першу прес-конференцію на цій посаді

Новини Полтавщини Без коментарiв

Сьогодні, одразу після офіційного представлення, голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук провів в ОКІА «Новини Полтавщини» свою першу прес-конференцію на цій посаді.

Дещо з того, про що йшлося у розмові посадовця з представниками ЗМІ, читайте нижче:

Вікторе Михайловичу, ви будете пропонувати на заступників голів ОДА чи начальників департаментів своїх людей, чи залишите і колишніх регіоналів з числа тих, які себе непогано зарекомендували?

У народу великі очікування, що повинні відбутися нарешті певні зміни. Переконаний, що ми не повинні повторювати помилки 91 року, коли теж пройшла революція, змінилися влада, але не викорінили остаточно ту систему комунізму та соціалізму, яка працювала раніше. Також були помилки і 2004 року. Я сподіваюся, ми всі їх врахуємо нині. Першочергово це потрібно для того, щоб досягати мети, яку ставимо перед собою при формуванні політики. Однак, найпершим критерієм при підході до кадрового питання повинні бути фаховість та знання, якими володіє людина. З моєї точки зору, політична приналежність – це другорядний фактор, але він теж важливий. Багато людей мені кажуть: «Я прямо з Майдану, візьміть мене на роботу». Це добре, але покажи свої знання. Покажи, як ти можеш працювати в команді, підібрати собі людей. Дисципліна, комунікабельність – це все теж повинно бути. Я думаю, стару систему ми будемо розбирати по цеглині й формуватимемо нову.

Чи будуть переслідування колишніх членів Партії регіонів?

Цю тему треба досліджувати, дивитися на вчинки, і якщо вчинки варті покарання – за них треба відповідати.

Якщо людина проаналізувала свої дії та покаялася – працюємо разом. Біблія говорить – не заподій шкоди ближньому.

У ЗМІ вже пройшла інформація, що ви начебто пообіцяли чиновникам зарплату у 2-тис. євро?

Я не так казав. Я говорив, що головне наше завдання – формувати потужний середній клас. Стосовно цього навів приклад європейського середнього класу, де середня зарплата 2-3 тис. євро. Адже у них така ефективність виробництва, що дозволяє це робити. Я казав, якщо ми матимемо таку ж ефективність, то у нас і зарплата буде, як європейська.

Як ви збираєтесь, і чи збираєтесь взагалі, зробити кроки, аби спокійно сприймався український націоналізм? І загалом, щоб не лякали дітей, що прийдуть там бандерівці… Якісь кроки будуть зроблені в напрямку співпраці різних ідеологій?

Я думаю, що ми спокійно повинні провести просвітницьку роботу, бо коли я говорю слово “націоналізм”, як громадсько-політичне вчення, – дуже часто порівнюють це поняття з “нацизмом”. Безумовно, багато років соціалістична ідея конкурувала з національною. А національну ідею не українці придумали – вона пішла від Русо, який казав, що кожна нація має право на самовизначення. Європейська історія показує, чому боялися національної ідеї. Бо вона руйнувала імперії, і не тільки Російську. Адже імперії складалися з багатьох народів, і коли кожна нація починала реалізовувати свою ідею – вона відокремлювалась. Євросоюз – це ж національна ідея.

А на нашій території працювала довгий час соціалістична ідея, яка вела дискредитацію своїх конкурентів, маючи в руках школи, ЗМІ. Тоді, безумовно, був сформований такий імідж: «нацисти», «бандерівці» – це якісь там терористи, чи люди, у яких «руки по лікті в крові». Треба спокійно розповідати історію. Нині історично соціалізму вже немає – він загинув сам по собі, його ніхто не завоював. Він дійшов до талонів на цукор і зник. А яка ідея у нас тепер? Хіба в Партії регіонів була ідея? Гроші не можуть бути ідеєю, і тому воно еволюційним шляхом само по собі йде і, я думаю, що все більше й більше територій України охопить національна ідея. Прийде вона і в Луганськ, і в Донецьк, бо там теж багато українців. Я народився в Северодонецьку – я з Донбасу. І коли починають говорити, що «донєцкіє», мовляв… Так я відповідаю: «Зачекайте, я теж звідти, але іншу ідею сповідую».

Ви не припинете членство в партії «Свобода»?

Ні, безумовно.

У вас прізвище західнянське, місце народження – Северодонецьк, а активна робота – в центрі України (Кременчук). Як так склалося?

Тут нічого примудрого немає. Моя мама з Хмельниччини, батько – з Житомирщини. На той час вони поїхали працювати на Донбас, де зустрілися, створили сім’ю, і я там народився. Але ви ж розумієте, повертаючись знову до національної ідеї – чому Хмельниччина знайшла Житомирщину? Тому, що культура зіграла роль, як одна зі складових національної ідеї. Вона складається з таких простих речей, як страви, традиції зустрічати новий рік, наприклад, любов до охайної оселі тощо. Я народився в Северодонецьку, але за моєю спиною – українська культура.

Скажіть будь-ласка, ні для кого не є таємницею, що у попередньої влади було нав’язливе прохання до преси цілеспрямовано висвітлювати ті чи ті події. Наприклад, це відомі нам всім так звані «меседжі», за допомогою яких висвітлювали ініціативи екс-президента Януковича. Ви теж будете щось нав’язувати? Якою, на вашу думку, має бути преса?

Давайте я дам у відповідь думку одного з журналістів ББС, з чим я цілком погоджуюсь. Незалежність преси в тому, що є багато різних газет, телекомпаній, інших джерел інформації. Безумовно, у кожного ЗМІ є якийсь власник, і ясно, що він якимось чином впливає на редакційну політику. Проте, як на мене, незалежність преси полягає в тому, що ЗМІ, як із мозаїки складають малюнок, який загалом дає реальну картину. На Заході незалежність преси – одна з головних умов. От у Кременчуці, я спостерігав, що було таке в пресі, що подавалась цілеспрямовано одна точка зору. І якщо це продовжувати робити, то це приведе знову до майдану. Не може бути монополії на думки та точки зору. Преса є своєрідним “гальмом” для влади, аби та «не заривалась». Тож, ЗМІ мають бути вільними і різноманітними.

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події