Спецпідрозділи позбавлять частини повноважень

Новини Без коментарiв

09.11.2012 10:00

Депутати рекомендують парламенту прийняти за основу законопроект, яким передбачено позбавити спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю повноважень щодо порушення та розслідування кримінальних справ.

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією схвалив проект закону про внесення змін до ст. 12 Закону “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” щодо права спецпідрозділів.

Законопроектом (№11276) пропонується виключити із вказаного закону п.6 статті 12:

«Оперативні управління, відділи та відділення спеціальних підрозділів мають повноваження органу дізнання. Спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю можуть порушувати і розслідувати, передавати через відповідного прокурора по нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами за підслідністю в інші органи внутрішніх справ і Служби безпеки України кримінальні справи про виявлені ними злочини, у такому ж порядку витребувати і приймати від них до свого провадження кримінальні справи про злочини, вчинені організованими злочинними угрупованнями».

Як вказує автор законопроекту, такі зміни покликані привести у відповідність до норм нового Кримінального процесуального кодексу України окремих положень закону «Про організаційно-правові основи боротьби з
організованою злочинністю», оскільки стаття 214 Кримінального процесуального кодексу України (набирає чинності з 19 листопада 2012 року) визначає, що внести відомості про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування має право лише слідчий та прокурор.

По матеріалам :ЗАКОН і БІЗНЕС

 

 

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події