Сьогодні зранку у квартирі голови ВАТ «ВЕПР», лідера кременчуцьої міської організації «Майдан» 55-річного Володимира Пилипенка міліція провела обшук. Вилучили мобільний телефон, комп’ютер, фото. Обшук, як натякнули міліціонери, пов’язаний саме з убивством судді Автозаводського суду Кременчука Олександра Лободенка.
Нагадаю, що В.Пилипенко та троє інших активістів кременчуцького Євромайдану з 28 січня знаходяться під цілодобовим домашнім арештом. І звісно, знаходився у своєму помешканні увечері 11 лютого, коли був скоєний замах на О.Лободенка.
Знаючи, як працює наша правоохоронна система (довіра населення до міліції впала до 0,3%!), можна з великою долею вірогідності припустити, що знайдуть не справжнього вбивцю Лободенка, котрий, як розповідають, своїми рішеннями не завжди по справедливості позбавляв людей майна і коштів, а «повісять» цей злочин на когось з євроактивістів, щоб потім цим виправдати політичні репресії.
А те, що державна репресивна машина працює, як і в далекому 37-му році, вже мало хто сумнівається.
Кілька днів тому я особисто побачила, як працює суддівська «трійка». Такі блискавичні вирокиви носили нашим дідам і прадідам за сталінщини, не надаючи їм навіть останього слова.
Формально це була колегія Апеляційного суду Полтавської області в складі трьох суддів, очолювана суддею-доповідачем Ліліаною Нізельковською, яка розглядала апеляційну скаргу Володимира Пилипенка на рішення кременчуцького судді О.Лободенка про запобіжний захід у вигляді цілодобового арешту.
Адвокат підсудного доводив, що Володимир Іванович не має ні найменшого відношення до буцімто силового захоплення Кременчуцької міськради. Бо його,як такого не було, що неодноразово підтверджував мер Кременчука Олег Бабаєв. Немає В.Пилипенка ні на фото, ні на відео серед тих, хто першим зайшов у приміщення міськради. Немає його прізвища й у рапортах двох сержантів міліції та доповідних двох працівників міськвиконкому. Тобто, жодного доказу його вини у захопленні адмінбудинку!
Сам В.Пилипенко просив у дебатах хоча б змінити домашній арешт на нічний час, щоб удень він міг здійснювати керівництво підприємством, де працює понад 650 осіб. Але «трійка» не лише не слухала його аргументів, а весь час перебивала, не приховуючи свого роздратування. Склалося враження, що, мовляв, навіщо дарма витрачати час, і так вже все давно вирішено.
Так і сталося. Колегія суддів для проформи на кілька хвилин вийшла до нарадчої кімнати й оголосила: рішення про цілодобовий арешт залишити без змін.
Сьогодні 8 судів, що знаходяться в Полтаві, активісти Євромайдану пікетують під гаслом: «Коли помирає правосуддя – народжується помста!»
Схоже, прислужники режиму Януковича забули про цю просту істину…
автор: Людмила Кучеренко.
26 Серпень 2015
14 Лютий 2014