На Закарпаття «обрушилися» чорний піар та брудні технології (АУДІО)

Новини Без коментарiв

Про це у прес-центрі «Закарпаття» розповіли заступник голови Закарпатської обласної організації Комітету виборців України Андрій Ребрик та координатор кампанії спостереження за парламентськими виборами-2012 від Громадянської мережі «ОПОРА» в Закарпатській області Святослав Бабіля.

«До початку жовтня виборча кампанія на Закарпатті була одна із найбільш спокійніших в Україні. Та впродовж двох останніх тижнів виборчий процес набув різкого агресивного забарвлення та переходить в русло не конкурентної боротьби, а домінування чорних піар-технологій та елементарного прямого підкупу виборців», – сказав Андрій Ребрик.

Заступник закарпатського КВУ продемонстрував випуски газети «РІО», які учора, 19 жовтня, було масово розповсюджено у Берегівському, Іршавському та Виноградівському районах (виборчий округ №73). За словами Андрія Ребрика, було поширено україномовний варіант газети РІО накладом 45 тисяч екземплярів та окремий наклад угорською мовою. Так само було поширено газету «Трибуна». Обидва видання містять ознаки чорного піару проти одного з кандидатів.

Експерти зазначили, що дані випадки — порушення чинного законодавства. А тому через ЗМІ звернулися до представників правоохоронних органів, аби вони «реагували, а не спостерігали». Тим паче, представники КВУ очікують, що в останній тиждень кампанії можуть мати місце масові та системні факти порушень виборчого законодавства.

Святослав Бабіля, координатор кампанії спостереження за парламентськими виборами-2012 від Громадянської мережі «ОПОРА» в Закарпатській області, додав, що наразі серед найбільш поширених фактів порушення виборчого законодавства, які можуть мати серйозний вплив на результати голосування, є підкуп виборців. На гарячу лінію постійно надходять повідомлення про те, що певні особи пропонують фінансову винагороду в сумі 150-300 грн. за підтримку провладного кандидата. Зокрема, з такими пропозиціями зверталися до продавців та підприємців на ринку по вул. Краснодонців, у спальному районі Ужгорода. У зв’язку з цим було звернення до правоохоронних органів з вимогою забезпечити контроль для дотримання законності виборчого процесу на Закарпатті та перевірки всіх викладених фактів.

Святослав Бабіля наголосив, що кожен факт, помічений небайдужими і зафіксований на відео- або аудіопристрої (можна використовувати фотоапарати чи мобільні телефони), буде розглянутий. За його словами, найперше, що треба зробити — повідомити в міліцію за незмінним номером 102. Інформацію також слід повідомляти на номери «гарячих ліній» (044) 425-21-66 (КВУ) та 0-800-505-180 (ОПОРА).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

по матеріалам Закарпаття онлайн 

 

 

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події