Що потрібно знати про субсидії

Корисна Інформація Без коментарiв

Опалювальний сезон в області розпочався ще 15 жовтня. До його початку жителі регіону поспішали отримати так звану «житлову субсидію» — державну допомогу, яка призначається, коли розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми перевищує встановлений відсоток середньомісячного сукупного доходу. Допомога надається при сплаті за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке побутове паливо. Проте тема настільки актуальна, що й зараз до територіальних підрозділів управління праці полтавці та жителі області звертаються за роз’ясненнями щодо правил призначення субсидії. На запитання, які споживачі комунальних послуг і потенційні отримувачі субсидій задають найчастіше, відповідає начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила Корнієнко.
— Людмило Василівно, на який термін призначається житлова субсидія і чи можна її отримати, якщо опалювальний період вже розпочався?
— Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на шість місяців. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та природного газу (електроенергії), що використовуються для індивідуального опалення, надається на опалювальний період, починаючи з місяця звернення за її призначенням. Як виняток, за умови звернення із заявою про призначення субсидії протягом двох місяців із початку опалювального сезону, вона надається на увесь опалювальний період.
Куди треба звертатися за призначенням субсидії та які документи необхідно мати при собі?
— Призначення субсидії здійс-нюється за спрощеним механізмом: громадяни подають до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем проживання (у сільській місцевості — до уповноваженого сільської ради) або надсилають поштою заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб. Тим, хто має інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про ці доходи. Щоб отримати бланк заяви та декларації про доходи і майновий стан, необхідно звернутися до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або ж до уповноважених сільських чи селищних рад. Саме там можна не лише заповнити відповідні документи, а й отримати необхідну консультацію та роз’яснення. Якщо ж людина не має змоги самостійно звернутися за призначенням житлової субсидії, необхідно зателефонувати до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації чи уповноваженого сільської ради, щоб документи прийняли безпосередньо за місцем проживання.
— А можна самотужки прорахувати, чи варто надіятись на субсидію тій чи іншій родині?
— Звісно, можна прорахувати самостійно. Тим паче, що розрахунок нескладний: дохід всіх членів сім’ї, зареєстрованих на даній житловій площі, за попередні шість місяців ділиться на 6 — так обраховується середньомісячний дохід. Далі треба взяти відповідний відсоток цього доходу — 10% (для сімей, які складаються лише із непрацездатних громадян) чи 15% (для всіх інших сімей) і порівняти з місячною платою за житлово-комунальні послуги в межах норм. Якщо плата за «комуналку» є вищою за визначений відсоток (10% або 15%) сімейних доходів, то сім’я має право на субсидію.
— А для громадян, що вже мають пільги на оплату комунальних послуг («діти війни», шахтарі та інші), передбачено якісь особливі умови отримання субсидії?
— Житлова субсидія призначається, зважаючи на вартість житлово-комунальних послуг та з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства. Умови призначення субсидії для осіб, які вже мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, не відрізняються від умов отримання субсидії для інших осіб.
Людмило Василівно, а чи може розраховувати на субсидію користувач, котрий має заборгованість за житлово-комунальні послуги?
— Заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги не є перешкодою для отримання субсидії. Однак громадянин, який отримує субсидію, зобов’язаний щомісячно сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі несплати надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припиняється. Громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.
— А що буде, коли громадянин, оформлюючи субсидію, приховає чи подасть недостовірні дані про свої доходи та майновий стан?
— У такому разі надання субсидії припиняється. А суму надміру виплаченої йому субсидії доведеться повернути органу, який призначив цю допомогу. У випадку, коли громадянин добровільно не поверне кошти, питання про її стягнення вирішують у судовому порядку.
— Отримати субсидію можна за місцем проживання чи за місцем реєстрації?
— Субсидія надається за місцем реєстрації особи, яка є власником житлового приміщення та на яку відкрито особовий рахунок стосовно сплати за житлово-комунальні послуги, з урахуванням всіх зареєстрованих у даному житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
— За яких обставин субсидія не може бути призначена?
— Житлова субсидія не призначається у таких випадках:
— якщо особа, яка звертається за її призначенням, не є власником або співвласником житлового приміщення (будинку);
— у разі, якщо серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії, та не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу;
— якщо власник або особа, що зареєстрована разом із ним, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);
— якщо у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їхніх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного транспортного засобу. При цьому не враховуються транспортні засоби, які не є об’єктами оподаткування, та транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації понад 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації більше 15 років із дати випуску;
— якщо житлове приміщення придбане не більше року тому або будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив значну покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.
— А якщо людина, котра отримала субсидію, при цьому ще використовує енергоносії економно? Чи вплине цей факт на розмір субсидії?
— Якщо обсяг використаних води, газу, тепла та електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, на наступний термін призначення субсидії розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг (15 чи 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб) зменшується на 2 відсотки, але не більше 6 відсотків відповідно за кожні 10 відсотків зменшення загальної суми вартості фактично використаних послуг у попередньому періоді проти їх вартості за встановленими нормами споживання. Таким чином, при економному використанні послуг обов’язковий відсоток платежу може бути зменшено до 9 відсотків, а сім’ї з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім’ї, до складу яких належать неповнолітні діти, інваліди І і ІІ групи — до 4 відсотків свого середньомісячного сукупного доходу.
— Людмило Василівно, за яким номером «гарячої» лінії жителі нашого регіону можуть звернутися до фахівців із питань призначення субсидій?
— При виникненні будь-яких питань щодо надання житлових субсидій детальну інформацію можна отримати за телефоном обласної безкоштовної «гарячої лінії» 0-800-500-620.

по матеріалам: Вечірня Полтава : http://www.vechirka.pl.ua/articles/2012/10/31/63645591/

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події