СУДДІ НЕ ХОЧУТЬ РОЗГЛЯДАТИ СПРАВУ ПРО СКАСУВАННЯ СХЕМИ БУДІВНИЦТВА ПАТ «БІЛАНІВСЬКИЙ ГЗК»

Ніна Дашко: За чисте довкілля ! Ні "Ferrexpo" Без коментарiв

Ще один суддя «втік»
Черговий розгляд позову кременчужанина Володимира Риженка до Кременчуцької районної ради про скасування схеми розвитку Кременчуцького району в частині будівництва ПАТ «Біланівський ГЗК» знову завершився безрезультатно.
Саме засідання відбувалося сьогодні в Автозаводському районному суді, однак завершилося все тим, що суддя Нестеренко узяв самовідвід.

Офіційна причина – багато років тому, він розглядав якусь справу щодо позивача і тепер прагне залишитися неупередженим.
Далі ж за справу має взятися новий суддя Автозаводського районного суду – вже третій за рахунком.
Справа стосується вимоги скасувати рішення Кременчуцької районної ради, яким у 2013 році під прикриттям міліціонерів і «тітушок» ПАТ «Біланівський ГЗК» було дано дозвіл на будівництво.
Справа спірна й причина спротиву – у побоюваннях, що з кременчужанами буде теж саме, що і з мешканцями сіл Кременчуцького району, розташованих поруч з Єристівським ГЗК.
В цьому випадку власник підприємства – нардеп олігарх Костянтин Жеваго не виконав своїх зобов’язань перед людьми. Зокрема, ніякого відселення (хоча воно й не планувалося фундаментальним) – не відбулося. Тож громадяни так і живуть сусідами кар’єрів, й їхні домівки та городи поступово припадають кам’яним пилом.
Побоювання щодо нашого міста – схожі. Якщо нардеп Жеваго не виконує своїх слів перед малими громадами, то перед кременчужанами він їх ніколи не дотримуватиметься.
І мова тут вже про онкологічні захворювання, які переслідують Комсомольськ, Кременчук, та сусідні до кар’єрів райони – Кременчуцький, Козельщинський та Глобинський.
З цього приводу відомо лише про одне – є пилові бурі з багатотонними хмарами пилу, які вітер розносить навколо самих кар’єрів та головної принади міста Комсомольськ – хвостосховища.
Інше з неприємностей, що очікуватиме мешканців нашого міста у випадку з початком будівництва, – можливі проблеми з подальшою роботою нафтопереробного заводу.
Ще є очікування проблем з водопостачанням у самому Кременчуцькому районі (в окремих селах вони вже з’явилися), коли навантаження промисловими потужностями регіону стане непереборним та незворотним.

О.Курилов

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події