Після офіційної зустрічі з громадою Мукачева, політик вийшов на короткий брифінг до журналістів та відповів на їхні запитання.
– Як ставитесь до того, що провладні сили сьогодні використовують адміністративний ресурс, зокрема, прем’єр Азаров заблокував три мільярди гривень для місцевих бюджетів?
– Сьогодні ми вперше за 21 рік незалежності перебуваємо у ситуації, коли питання легітимності українських виборів вирішуватиметься не тільки на Заході, а й на Сході, у Москві.
Тому керівництву держави сьогодні потрібно бути дуже виваженим. І питання щодо коштів для місцевого самоврядуванню, я вважаю, – та болюча точка, яка може спровокувати вибух. Тому, думаю, уряд незабаром розблокує кошти, які є фактично коштами органів місцевого самоврядування.
– Чому важливо, щоб Закарпаття у Верховній Раді представляла команда, а не окремі люди?
– Тому що історія незалежності України свідчить: кожного разу, коли до нас кидають різних людей із київських пагорбів, вони ніколи на Закарпаття не працюють.
А сьогодні ми маємо ще і другий феномен: На жаль, Партія регіонів висунула по закарпатських округах кандидатів, які з точки зору моралі та освіченості не відповідають тому рівню, який би в майбутньому дозволив забезпечити у Верховній Раді розвиток нашого регіону. Якщо завтра, не дай Бог, хтось із кандидатів від Партії регіонів переможе на виборах, я не вірю у їхню спроможність відстояти інтереси Закарпаття. Адже у парламенті вони будуть виконувати не свою волю.
– Яке ваше особисте бачення на паспортизацію закарпатців іншими державами – Угорщиною, Румунією?
– Якщо завтра з Російської Федерації до нас переїжджатимуть мільйони росіян, то я вважатиму, що політика України успішна.
У ситуації, коли сьогодні Румунія, Польща, Угорщина або Словаччина буде надавати паспорти закарпатцям, у нас нема механізму протидії, окрім політичного. Мова йде про те, щоб стандарти рівня життя у всіх сферах, зокрема захисту прав і свобод, повинні відповідати тим, які є в Угорщині або Словаччині. Тоді ніхто не буде брати паспорт іншої країни.
Але для цього ми повинні змінитися, взяти на себе відповідальність. Деякими правами поділитися, віддати їх до Брюсселю. І стати повноправним членом європейської родини. Тоді ці питання не виникатимуть. Чим швидше ми це зробимо, тим менше буде спекуляцій на кордонах з Україною.
– Ви сказали, що не маєте більше бажання працювати в уряді. А в якому уряді ви працювали б залюбки?
– Я працював би у тому уряді, де не буде популізму: якщо ми про щось домовляємося, ми це робимо.
– З якими політичними силами будете співпрацювати в новому парламенті?
– З тими, які будуть не роз’єднувати, а об’єднувати Україну.
20 Листопад 2012
Comments: |
5 Вересень 2012