Віктор Балога: «У новому парламенті будемо співпрацювати з тими, хто не роз’єднуватиме, а об’єднуватиме Україну»

Політики - нової формації Без коментарiв

Після офіційної зустрічі з громадою Мукачева, політик вийшов на короткий брифінг до журналістів та відповів на їхні запитання.

– Як ставитесь до того, що провладні сили сьогодні використовують адміністративний ресурс, зокрема, прем’єр Азаров заблокував три мільярди гривень для місцевих бюджетів?

– Сьогодні ми вперше за 21 рік незалежності перебуваємо у ситуації, коли питання легітимності українських виборів вирішуватиметься не тільки на Заході, а й на Сході, у Москві.

Тому керівництву держави сьогодні потрібно бути дуже виваженим. І питання щодо коштів для місцевого самоврядуванню, я вважаю, – та болюча точка, яка може спровокувати вибух. Тому, думаю, уряд незабаром розблокує кошти, які є фактично коштами органів місцевого самоврядування.

– Чому важливо, щоб Закарпаття у Верховній Раді представляла команда, а не окремі люди?

– Тому що історія незалежності України свідчить: кожного разу, коли до нас кидають різних людей із київських пагорбів, вони ніколи на Закарпаття не працюють.

А сьогодні ми маємо ще і другий феномен: На жаль, Партія регіонів висунула по закарпатських округах кандидатів, які з точки зору моралі та освіченості не відповідають тому рівню, який би в майбутньому дозволив забезпечити у Верховній Раді розвиток нашого регіону. Якщо завтра, не дай Бог, хтось із кандидатів від Партії регіонів переможе на виборах, я не вірю у їхню спроможність відстояти інтереси Закарпаття. Адже у парламенті вони будуть виконувати не свою волю.

– Яке ваше особисте бачення на паспортизацію закарпатців іншими державами – Угорщиною, Румунією?

– Якщо завтра з Російської Федерації до нас переїжджатимуть мільйони росіян, то я вважатиму, що політика України успішна.

У ситуації, коли сьогодні Румунія, Польща, Угорщина або Словаччина буде надавати паспорти закарпатцям, у нас нема механізму протидії, окрім політичного. Мова йде про те, щоб стандарти рівня життя у всіх сферах, зокрема захисту прав і свобод, повинні відповідати тим, які є в Угорщині або Словаччині. Тоді ніхто не буде брати паспорт іншої країни.

Але для цього ми повинні змінитися, взяти на себе відповідальність. Деякими правами поділитися, віддати їх до Брюсселю. І стати повноправним членом європейської родини. Тоді ці питання не виникатимуть. Чим швидше ми це зробимо, тим менше буде спекуляцій на кордонах з Україною.

– Ви сказали, що не маєте більше бажання працювати в уряді. А в якому уряді ви працювали б залюбки?

– Я працював би у тому уряді, де не буде популізму: якщо ми про щось домовляємося, ми це робимо.

– З якими політичними силами будете співпрацювати в новому парламенті?

– З тими, які будуть не роз’єднувати, а об’єднувати Україну.

Поділитися записом:

Вам також може сподобатись...

Comments:

Події